Žít Prahu

Když vám řeknu, že něco takové je možné jen v Praze, tak se určitě najde někdo, kdo bude oponovat, že něco takového by se mohlo stát jen v Brně, ale tohle se opravdu stalo v Praze. Magistrát si totiž usmyslel od 1. listopadu změnit v některých částech Prahu firmu zajišťující svoz komunálního odpadu, nepovažoval ale za nutné tuto změnu směrem k Pražanům komunikovat.

To by nevadilo, kdyby změna byla zcela transparentní, což ovšem nebyla, protože měla být spojena s výměnou popelnic. A tak nastala v půlce října 1. vlna zmatků, když se po Praze začaly objevovat nové nádoby, které z nařízení magistrátu distribuovaly Pražské služby a.s., aniž by někdo Pražanům jasně řekl proč a nač.

A pak se do věci vložil ÚOHS, žaloby, soudy, konkurence a ze změny svozové společnosti sešlo, pročež dnes vznikla 2. vlna zmatků a Pražské služby a.s. začaly nové nádoby z příkazu toho samého magistrátu zase odvážet (některé mezi tím už naplněné občany, kteří nepochopili prostinkou větičku: „Používejte až od 1. listopadu,“ jíž byly nové nádoby označeny), opět bez toho, že by se magistrát obtěžoval dotčeným Pražanům vysvětlit, co se bude dít a proč je bude ráno budit ten veselý pán s oranžovým laclem a bude jim chtít sebrat popelnici, kterou jim před čtrnácti dny přivezl.

Tak takhle my si tady v Praze žijeme – jako u blbečků na sběrném dvorečku. Ale neztěžujeme si, jsme rádi, že se o naše blaho pečuje takový sympatický a kompetentní magistrát.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
31. 10. 2014 6:02

Však on to nakonec někdo všechno zaplatí. I s tučným palmáre pro advokáty těch firem. Jak se říká: „všechno pro občany.“

Aleš
Aleš
31. 10. 2014 10:23

To bude situace jako v lesnictví před roky. Původní firma se odvolá, půjdou několikrát k soudu, nechutné tahanice budou blokovat řádné hospodaření, bude to znamenat i značné komplikace v životě obyčejných zaměstnanců těch firem, náklady na soudní a správní řízení porostou a stejně tak provozní náklady. V lesařině to kdysi takto zpískal jistý bývalý generální ředitel Oliva (dnesTOP09) společně s dřevařským oligarchou panem Mičánkem. A do toho chaosu pak budou zasahovat trapné figurky jako v lesnictví kdysi pozdější ministr životního prostředí Drobil (ODS). Kdo, že zpískal ten chaos na magistrátu? My to nejenom tučně zaplatíme, my na to budeme tučně… Číst vice »

bmw525i
bmw525i
1. 11. 2014 20:55

Tady dámy a pánové vidíte v praxi, že si Češi neumí sami vládnout. A změny již nastávají. Napřed ve vládě, sice oficiálně vede vládu Moravák (také ne Čech), ale otěže v ruce drží Slovák – Bábuška (nebo tak nějak, že ano). No a pokračuje to dále. Nejnověji bylo rozhodnuto, že primátorkou hl. m. Prahy bude „kdo Halík“? Primátorkou Prahy bude Slovenka z Bratislavy, Adriana Krnáčová. Hej bratia Slováci, zoberte valašky a prídite to tým Čehúňom ukázať, ako je treba vládnuť (i když sami u vás to také neděláte nic moc.). Začalo to Babišem, pokračuje Praha – Krnáčová, následovat bude Brno,… Číst vice »