100 000!

16:14:04 dial-78-141-121-229-orange.orange.sk WebKit Win Vista Outsider Media

Dnes informační server Outsidermedia překročil hranici 100 000 návštěvníků!


Nahoře je záznam první návštěvy, kterou se mi po dosažení čísla 100 000 podařilo zachytit.


Jak vznikla Outsidermedia?


Za jejich vznik je částečně odpovědný i budoucí lídr ODS v Královéhradeckém kraji Petr Štěpánek, který na mou ostrou kritiku jeho modře propagandistických glos na Českých médiích, a hlavně jeho polistopadového chování namítl, že jenom kritizuji, a kde že je tedy nějaký můj blog, nějaké místo, kde by on mohl stejně ostře polemizovat s názory mými. Když jsem tedy 1. ledna 2008 zahajoval činnost serveru, byla to odpověď nejen Petru Štěpánkovi, ale  všem jemu podobným, chtěl jsem vytvořit opoziční platformu vůči v Česku panujícím nesnesitelným poměrům v mediálním prostoru. Toto je můj cíl, od nějž nehodlám ustoupit.


K čertu s falešnou "nestranností", která zavírá oči před nepříjemnými skutečnostmi, k čertu s "objektivitou", která je ve skutečnosti službou majitelům a zadavatelům reklamy, k čertu s "profíky", kteří se prostituují za hrst stříbrňáků!


Není lepší být na straně těch, jimž je ubližováno? Není lepší "neobjektivně" tepat do nepravostí? Není lepší zveřejňovat názory "outsiderů", kteří píší zadarmo a z hlubokého přesvědčení o věcech, které se jich hluboce dotýkají?


Nebudu to mít lehké! Česká politická kultura je založena na tom, že nositel jiného politického názoru je nepřítel, kterého je potřeba potřít za každou cenu. Ověřil jsem si to při rozhovoru u piva s úspěšným podnikatelem, který byl ochoten se mnou diskutovat až do okamžiku, kdy jsem si troufl mu oponovat v tom smyslu, že Paroubek není takový ďábel, jakým se mu jeví, a že v jeho osobě žádný návrat totality nehrozí. Byl jsem bez jakýchkoliv argumentů označen za  demagogického bolševika a náš hovor byl ukončen.


Naštěstí však existují i lidé, kteří jsou ochotní přemýšlet o věcech do hloubky, kteří chápou, že politický názor každého je formován rodinným prostředím, životními zkušenostmi a především ekonomickými zájmy dotyčného člověka i sociální skupiny, do níž náleží. Proto také nikdy nebudu odsuzovat podnikatele, nebo člověka s drastickými zkušenostmi z období totality, že má jiné politické preference než já. Budu se však snažit působit na lidi, kteří v politických záležitostech rozhodují proti svým vlastním zájmům, protože jsou neinformovaní, zmanipulovaní, nebo prostě politicky naivní.


Vítám poslední vývoj, kdy se zde objevila skupina "disidentů" z blogů Aktuálně, kam jsem vždy rád chodil, a budu (na některé blogery) rád chodit i nadále. Také cítím, že atmosféra tam zhoustla, že čím více pravicovým autorům i diskutérům docházejí argumenty, tím více stupňují svoji agresivitu, a že jisté praktiky ze strany redakce nejsou úplně košer. Respektuji však osobu tamních "cenzorů", mám pro ně jako "cenzor" tohoto blogu dokonce jisté pochopení. Byl bych ovšem rád, kdyby se příští miliony návštěvníků tohoto serveru chovaly k autorům i sobě navzájem tak, abych na rozdíl od svých ctěných kolegů z Aktuálně musel mazat jenom ty příspěvky, které byly omylem zdublovány.


Od nově příchozích jsem dostal několik otázek a připomínek ke vzhledu, grafice, financování a příspěvkům. Tyto webové stránky jsou moje dílo po "ideové" a finanční stránce, stránku technickou a grafickou mají na starosti dva mladí nadaní hoši, tč. studující a podnikající, pro něž samozřejmě nejsem prioritou. O chybách vím, a budu tlačit na jejich odstranění, ale mějte s námi, prosím, trpělivost.


V posledních dnech mě naplňovalo velkou radostí množství dobré vůle a nabídek k pomoci v diskusních příspěvcích. Nezůstalo jen u nabídek, raketově rostoucí návštěvnost ukazuje, že jste opravdu přiložili ruku k dílu. Moc vám všem děkuji.


Jak mi můžete ještě pomoci?


  1. Napište nebo řekněte o nás svým příbuzným, přátelům a známým.

  2. Odkažte na nás v diskusi na jiných serverech (ovšem jen tehdy, když to bude k věci, jinak je to spíše kontraproduktivní), případně přidejte naše články do nabídky linkuj.cz či podobných služeb.

  3. Pošlete mi zajímavý odkaz, svůj překlad zahraničního článku nebo vlastní článek na st.blaha(at)gmail.com

  4. Oslovte lidi ze svého okolí, o nichž víte, že mají co říci či napsat, a upozorněte je na možnost zde publikovat.

  5. Přihlašte se mi jako reportéři, překladatelé, editoři, korektoři článků, fotografové.

  6. Pošlete mi libovolný sponzorský příspěvek na číslo účtu, uvedeného na domovské stránce (pro Hajného, který se dožadoval konkrétní částky: elita 500 Kč ročně / důchodci, studenti a ostatní "socky" polovic)

  7. Napište mi jakoukoliv konstruktivní připomínku, či návrh. I když nebude vyřešena hned, určitě nepoletí automaticky do koše.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments