10000 x RATH = ESMV úterý 5. června od 14:00 vystoupí Rath v Poslanecké sněmovně a vysvětlí nám jak ve Středních Čechách odklonili 37-57 milionů korun z veřených zakázek a dotací EU. Bude to velká šaškárna pro média, která na konci Rathova proslovu odjedou zpět do svých redakcí. Hned poté poslanci, stejně jako již učinili senátoři, bez jediného povšimnutí médií odhlasují ustavní většinou závazek 350 mld. Kč pro Evropský stabilizační mechanizmus. To není o řád, ale o 4 řády větší problém než Rath. To je noční můra českého daňového poplatníka do které se ještě nestihl probudit.

„Kdo v demokracii spí, probudí se v diktatuře.“ – Johann Wolfgang von Goethe

 

ESM je malá atomová bomba vybuchlá v nějakém menším krajském městě.

350 miliard korun je suma za kterou by se dal postavit Hradec Králové. Jednotliví občané stotisícového Hradce by určitě se sumou 3,5 milionu korun na hlavu dokázali Hradec znovu postavit. ESM je vlastně taková malá atomová finanční bomba shozená na jedno z českých krajských měst.


Aneb když je suma moc velká na to, aby si ji mohli lidé představit, tak neexistuje…

Člověk si dovede představit, že má 20 tisíc měsíčně a dům za 2 milióny, na který celý život pracoval. Dovede si potom jednoduše představit jakou hodnotu má 7 miliónů, které si nesl Rath v krabici. Média dokažou celé dny referovat o sumě 2 miliard korun, kterou stál IZIP, a lidi se děsí u televize, ale už si nedokáží představit, kolik to je peněz. Co potom, když je to těch miliard 350… Připomínám, že Rada guvernérů ESM může tento závazek ještě libovoně proti naší vůli navyšovat.


Euro nezachráníme, sami nesmyslně zbankrotujeme

Jediný argument, kteří zastánci ESM mají, je to, že pokud padne euro, padne i ČR. Když se ale člověk podívá, jak moc našich 350 mld. Kč eurozóně pomůže, tak se mu nechce věřit. Zadlužování zemí eurozóny dosáhlo v prvním čtvrletní 70 mld. Kč za den. Podle tohoto čísla našich 350 miliard pozdrží krach eurozóny o 5 dní. Kdybychom byli žádání plnit závazky už dnes, kdy máme ještě relativně nízký dluh, tak by to zvedlo naše zadlužení z 1,65 biliónů na pěkné 2 bilióny korun a to nám nikdo jen tak nepůjčí. Že vláda vydá naráz dluhopisy v hodnotě trojnásobku současného deficitu, je nesmysl. Jediný způsob, jak by takový závazek mohla vláda ČR plnit, je tím, že by zkonfiskovala ČNB polovinu jejích devizových rezerv.  To, že si budoucí prezident (Švejnar, Fischer nebo Zeman) navolí do ČNB postupně své lidi, kteří to umožní, ale možné je. Ostatně již bylo do Řecka tajně z ČNB „půjčeno“ skrz MMF 29 mld. Kč a teď je domluveno, že ČNB pošle do Mezinárodního měnového fondu dalších 39 mld. Kč


Celý článek na Reformy.cz


Námět: IQ

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments