Ukrajina: Videopřehled z 18. 8. 2014

Ukrajinský kamelot č. 11082014

Novorusko, 12. 8. 2014. Vzkaz občanům EU

Titulky: Petr Machačko

Doněck, 15. 8. 2014. Vystoupení nového premiéra Zacharčenka

2:11 Ještě bych Vám chtěl oznámit takovou radostnou novinu. K dnešnímu okamžiku se ve směru koridoru (pro odchod běženců do Ruska) nachází, po přeformování armády byly nashromážděny rezervy: 150 jednotek bojové techniky, ze kterých je pravda pouze 30 tanků, zbytek BMP (bojová auta pro pěchotu) a BTR (obrněné transportéry) a 1 200 vojáků, kteří absolvovali 4 měsíční výcvik na území Ruské federace, aby se zapojili (do bojových akcí) v nejdůležitějším okamžiku. Teď k situaci v jiných směrech. Tři naše batalióny/prapory a dvě tankové skupiny pomáhají našim bojovým přátelům – Luhanské lidové republice v oblasti obce Krasnyj Luč. Nemohu říci, že bychom tam měli velké úspěchy. Bohužel, úplně špatná je situace u našich útvarů v Luhanské národní republice, které nebojují dobře.

Osada Irmino, 15. 8. 2014. Ukrajinská armáda zabila dva důchodce

1:52 – Řekněte prosím, co se tady stalo? No, tady seděly stařenky hned vedle na lavičce. Všude byl klid, nic se nedělo. Najednou výbuch. Já jsem byl zrovna ve sklepě, tak jsem vyskočil. Viděl jsem, že je všechno v dýmu. Viděl jsem, že dvě už leží, ostatní utíkají. Hrozné. Všude krev. Všichni krvácejí. Dvě to zabilo hned. I mě něco lízlo přes hlavu. Ale to nic není. Běžel jsem, tam byli ranění, tak jsem je hned zavedl do sklepa. Bylo tam i dítě? Ano bylo tam i dítě. Bylo o něco dál. Vedle té jámy. Oni byli na lavičce a dítě zrovna kousek odběhlo. Bože můj. Nic vám není? Ne, není. Dá se to nazvat druhým narozením. A co ta krev na dítěti. To teta Valja, která odjela do nemocnice. Prostě ho raněná vzala do náručí a zaběhla dovnitř. Jasné. Držte se. Držíme se. „Pozdravujte“ Porošenka, to hovado. Banderovec jeden. Co jsme mu udělali? Tady žádní domobranci ani nejsou. Tady nic není. To je mírumilovné městečko, sídliště. Co jsme mu udělali, že na nás shodil tu bombu? A ne jednu… Miny. No to snad je jedno. Ať už je to bomba, nebo náboj, je to jedno. Jsou to stvůry v té armádě. Copak tomu se dá říkat armáda? Copak tahle armáda nás ochraňuje? …

Pěrvomajsk, 15. 8. 2014. Lidé

Všichni bozi se narodili na Ukrajině

Toto je galérie portrétů významných Ukrajinců. Expozice státního významu. Sestavená bratrem prezidenta Petrem Juščenkem a jeho hnutím „Dviženie za pomestnuju Ukrainu“ (prý má za cíl sjednocení všech samozvaných odštěpeneckých organizací a kanonické církve) do takzvané“jednotné krajanské církve“). Velmi mnoho hrdinů, bohů z období před naším letopočtem se narodilo na Ukrajině. Hérakles se narodil v Pantikapeji, což je ukrajinský Krym. Bůh Apollón i bohyně Artemida, tito bohové se pak narodili na ukrajinském pobřeží Černého moře. (Valerij Bebik, profesor na univerzitě  „Ukrajina“)A vy víte, že ukrajinský jazyk přinesla bohyně Venuše? Venuše! To dokázali ukrajinští vědci. (Vitalij Kvasnjuk, moderátor programu „Pravda“ Oděské televize ATV). V učebnicích se o tom píše. A také o tom, že ukrajinskému národu je 140 tisíc let. Je pravda, že o Kromaňoncích si vědci myslí, že jim bylo 50 tis. let. Ale to jsou Kromaňonci. A ukrajinskému národu je 140 tisíc let! Veškerý náš lid, náš intelekt, který vzešel po dobu trvání Ukrajiny. Když se podíváš okolo, tak si pomyslíš: „Pane bože, kdyby tak všechna ta síla teď mohla pracovat pro náš stát.“ Prohlášení prezidenta státu o tom, že je pravděpodobně potomek Ivana Stěpanoviče Mazepy, se nikdo nesmí divit. Protože historik Bebik prohlásil, že Viktor Andrejevič (míní zřejmě Juščenka) je potomek Čingischána. Čingischán pocházel z árijského rodu „Šedého vlka“, který přišel z Tibetu. V Tibetu byli árijci. A árijci přišli z Ukrajiny? Nesporně. A proto všichni, i Marko Polo, hovořili o tom, že Čingischán měl evropské rysy obličeje. Byl to europoid.

Pozn. překl.: No k tomu se dá jenom říci, že magorů je všude plno. Ať žijí vlády sociopatů.

Сало уронили! – Херово салу!

Sádlo spadlo! Zkurvené sádlo!

Překlad: Irena

Přejít do diskuze k článku 21 komentářů