3x volný trh

Zneužít dávky bude těžší, budou na kartě, která neplatí v baru. Takový je diskriminační plán ministerstva práce a sociálních, který lidi závislé na dávkách tak maximálně uvězní v jejich bídě, ale problém se zneužíváním dávek neřeší ani omylem. Proč? Protože je tu volný černý trh, který si s takovou banální překážkou hravě poradí a nabídne lidem s kartou, že s nimi mléko, máslo a mouku vymění za rum. Samozřejmě za příslušnou provizi.


Apple patentoval kapacitní displej, může konkurenci srazit na kolena. Konkurence je hezká věc, ale monopol je hezčí. A když k němu nevede cesta přímá a přirozená, pomůže si nebohá korporace zákony a patenty a zajistí si monopol administrativně a trh si zreguluje k obrazu svému. Jsou totiž situace, kdy se trh regulovat musí, například když funguje tak, jak o něm kážou ekonomové.


Vietnamské večerky platí výpalné, odevzdávají až 40 procent zisku. Někomu to může přijít nemravné, ale z pohledu trhu je to jen otázka nabídky a poptávky. O to, jak ta nabídka vznikla, se trh nestará. Ale jestli to někdo vidí jako problém, trh rád nabídne řešení: 40% je dost na to, aby se někomu vyplatilo nabídnout ochranu před ochranou za 35%. Pak se ovšem vyplatí vybírat výpalné jen 30% a tak to půjde dál, až konkurence stlačí ceny na rovnovážnou úroveň a všude zavládne klid a mír a harmonie.

 

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments