AKT-INFO 162
 

BRITSKÝ POLICISTA ŠPEHOVAL EKOLOGICKÉ ORGANIZACE

Deník The Guardian uveřejnil nové údaje o působení britského policisty, který strávil sedm let tím, že pronikal do nejvyšších úrovní hnutí, která organizují protesty proti poškozování životního prostředí v Británii a po celé Evropě. Policista Mark Kennedy se údajně od roku 2003 „zúčastnil téměř každého významného environmentálního protestu ve Spojeném království.” Do těchto protestů se zapojil v takové míře , že je nyní obviněn z překročení hranice mezi tajným policistou a agentem-provokatérem. V roce 2009 byla odhalena Kennedyho totožnost, když aktivisté našli jeho pas. Kennedy nyní nabízí pomoc aktivistům, které dříve sledoval, včetně těch, kteří byli v roce 2009 obžalováni ze spiknutí za účelem uzavření uhelné elektrárny. Poté, co Kennedy začal asistovat při jejich obhajobě, žalobci svá obvinění stáhli.

11/1/2011

 

MUŽ, KTERÝ STŘÍLEL NA KONGRESMANKU, JE NAPOJEN NA PRAVICOVÉ SKUPINY

Objevují se podrobnosti okolo sobotního pokusu o atentát na americkou kongresmanku Gabrielle Giffordsovou. Policie uvedla, že dvaadvacetiletý Jared Lee Loughner střílel nejprve na Giffordsovou a poté do zástupu jejích příznivců, z nichž šest zavraždil. FBI přišla s důkazy, že tato střelba byla předem promyšlenou vraždou. Z krátkého písemného sdělení amerického ministerstva bezpečnosti navíc vyplývá, že odborníci prošetřují, zda Loughner nemá vazby na antisemitskou organizaci American Renaissance, která bojuje proti přistěhovalcům. Některé z Loughnerových příspěvků na internetu vyjadřují postoje extrémistických pravicových a protivládních skupin. Nicméně šerif okresu Pima County v arizonském Tusconu, kde došlo ke střelbě, se veřejně vyjádřil ve smyslu, že Loughner mohl být ovlivněn i mainstreamovějšími pravicovými osobnostmi z médií. Doslova uvedl: „Když se  každý den, 24 hodin denně a sedm dní v týdnu vedou řeči o nenávisti a paranoické teorie a to vše  s  cílem podněcovat vášně veřejnosti, tak to má na lidi vliv, obzvláště pak na labilní jedince.” Vyšlo také najevo, že Lougner nebyl jediným člověkem, který měl Giffordsovou na mušce. Profil republikánské političky Sarah Palinové na Facebooku obsahuje mapu Spojených států s 20 zakreslenými zaměřovači, z nichž každý je určen pro jednoho ze seznamu demokratů, na které se Palinová a její stoupenci rozhodli zacílit své politické útoky. Tři z těchto demokratů již oznámili své odstoupení, takže Palinová označila tyto terče červeně a pod mapou dopsala: „Už zbývá jen sedmnáct“. Giffordsová patří mezi demokraty označené aktivními zaměřovači.

9/1/2011

 

EGYPTŠTÍ MUSLIMOVÉ VYTVOŘILI LIDSKÉ ŠTÍTY NA OCHRANU KŘESŤANŮ OSLAVUJÍCÍCH VÁNOCE

Milióny koptských křesťanů v Egyptě v pátek oslavovaly  vánoční svátky, přestože komunita je stále ještě otřesena novoročním bombardováním kostela, při němž zahynulo 21 lidí a desítky dalších byly zraněny. Jako vyjádření solidarity egyptským koptům oslavujícím Vánoce se minulý týden na jejich ochranu shromáždily tisíce muslimů. Ti obstoupili kostely jako lidské štíty, a pokusili se tak předejít  dalším útokům. Sdružili se pod heslem: „Buď spolu budeme žít, nebo spolu zemřeme.“

9/1/2011

 

=============================================

Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete zhlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.

=============================================

   

INFORMACE:

Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

 

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:

Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem „přihlásit“ na adresu: akt-info@seznam.cz.

 

JAK POMOCI:

Všimli jste si, že běžná nebo „mainstreamová“ média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments