Akce Kámen aneb Proč ženy při sexu křičí

Vrabci na facebookovém Internetu si cvrlikají, že v české politice je všechno jinak, než média píší a v televizi promítají. Přesto, naši žurnalističtí hlídací psi demokracie, zvaní "uvazáci" (od slova být uvázaný), nám ke čtení a vidění předkládají zcela zástupná témata a účelově vypreparované zprávy a komentáře. Mnoho souvislostí a faktů je stydlivě zamlčováno a je odváděna pozornost zejména bulvárním směrem, čili tím směrem nejvíce politicky žádoucím.


Kolem případu Rath se například dodnes básní o projektu rekonstrukce Buštěhradu, jako by to byl již dokonaný trestný čin rozkrádání evropských dotací. Za trestný čin se vydává dosud soudně neprokázaný pokus, kdy prý údajně většinu peněz na Buštěhrad "chtěl" region zaplatit z evropských dotací. Nuže dobrá, prý tady někdo něco chtěl. A co jiné aféry, kdy někdo něco z dotací EU nebo českého státu už nejen chtěl, ale opravdu a skutečně dostal, anebo se také o jejich "odklonění" zcela prokazatelně pokusil? Které oblasti mnohem větších finančních objemů až dosud byly a stále i jsou předmětem dotačních titulů? Byly a jsou vždy opravdu poctivě čerpány?


Zkusme si jen namátkou vyjmenovat některé tituly, kde všude Evropská unie mj. i ČR dotuje: Podpora veřejné infrastruktury, životního prostředí, cestovního ruchu, podnikání a vzdělávání. Sociální programy, programy vstupu na trh práce, financování komunikací nižších tříd a dálnic … Tam všude vskutku už nebylo "dál nic"?


Anonymous Czech Republic na Facebooku píší (Foto 1, 2), že už počátkem roku 2012 vyslala Evropská komise do ČR dva komisaře, kteří měli během své návštěvy upozornit premiéra Nečase na rozkrádání dotací z EU s tím, že už to nebude nadále tolerováno zejména Němci, kteří platí největším dílem do společné kasy EU. Šéf Evropské komise Barroso měl následně premiéra Nečase vyzvat k rezignaci celé české vlády a oznámit mu, že dotace ve výši 100 miliard Kč do Česka budou zcela zastaveny a že do ČR přijedou auditoři kontrolovat vyplácení dotací a zjišťovat, kde peníze z EU ve skutečnosti končí. A co, kromě omílání aféry Rath, o tom psala česká média? Opět nic?


Je zbytečné to znovu připomínat, protože již v článku "Poslanec Huml říká: David Rath je kauzou na objednávku", kde byly některé tyto aféry namátkou vyjmenovány. Kauzy typu Drobil byly úspěšně zametány pod koberec a nyní vedle Ratha zůstaly už jedině letouny CASA a jejich bílý kůň – poslankyně Parkanová. Naopak v kauze Rath – obviněná šéfka stavební firmy Fisa Ivana Salačová, (která prokazatelně skupinu Ratha uplácela), byla propuštěna z vazby, protože prý "pominuly důvody vazby". Je tedy už jasné, že také Rath byl jen bílým koněm a obětí provokace – a naopak Salačová vbrzku u soudu vystoupí jako "korunní svědek".


Nepřipomínají náhodou tyto policejní manipulace dávné akce StB typu Kámen, kdy před mnoha léty provokatéři Státní bezpečnosti vždy nejprve vylákali do šumavských lesů zájemce k útěku za hranice, aby je pak StB ve falešné strážnici Grenzpolizei mohla "usvědčit" a občas poté i fyzicky zlikvidovat? Proč Nečasovo – Kalouskova vláda již dávno zprofanované "rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci" namísto smysluplného a konstruktivního vládnutí, sama uvnitř sebe vede neúprosný mocenský boj o vlivná ministerská křesla jen pro ty poslušné a vyvolené? Proč přitom největší media nás krmí žvaněním o evidentně vymyšlených důvodech odvolání Pospíšila a tiše mlčí o důvodech a souvislostech policejní a justiční vnitřní války a o kšeftování s posty pro přeběhlíky z partičky, zvané LIDEM?


Má smysl se potom ještě zabývat čtením bulvárních únikových žvástů o tom, proč některé ženy při sexu křičí, když sama vrcholná česká politika naplno křičí do všech stran, že nám tu vládnou politické a ekonomické struktury – už i s evropským cejchem zločineckých organizací?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments