Anonymous shodili Facebook

Červen 01, 2012

 

http://www.rt.com/files/news/facebook-down-anonymous-hack-772/i9ec1ef888d3b8195e2a79052c019abf9_anonymous-tweets-facebook.n.jpg

Screenshot od uživatele Twitteru @YourAnonOps

Útok zorganizovala nechvalně známá skupina hacktivistů Anonymous, Facebook byl několik hodin offline a mnoho z jeho 900 milionů uživatelů nebylo schopno se na tuto sociální síť přihlásit.


Anonymous na Twitteru pod hlavičkou @YourAnonNews vydali text "Vypadá to, že starý dobrý Facebook má problémy s přenosem dat" a přidali pár ne zcela nesmyslných tagů typu #SeremeNaFacebook a #SeremeNaVašeAkcie (#FuckFacebook, #FuckYourIPO).


Následovaly další jako "Odpočívej v pokoji, Facebooku, cíl zničen, vy děvky", což vyvrcholilo samotným "Odpočívej v pokoji, Facebooku" (RIP Facebook), šířeném jak po USA tak v celém světě.


Facebook v tiskovém prohlášení připustil, že se na jeho síti vyskytly jisté problémy.


"Časně ráno po krátkou dobu někteří uživatelé mohli mít problém se přihlásit k síti. Tyto potíže byly již vyřešeny a nyní se každý může opět na Facebook přihlásit. Omlouváme se za případné nepříjemnosti," stojí v prohlášení společnosti.


Facebook nijak nepopíral tvrzení Anonymous, že právě oni stojí za problémy s jeho sítí.


Anonymous obvykle podnikají své útoky v pátek, ale donedávna se soustředili zejména na orgány k prosazování práva (podle abecedy) jako jsou FBI, CIA nebo DHS. Toto je poprvé, co se tato hacktivistická skupina zaměřila na nejpopulárnější sociální síť.


Útok přidal další ránu zraněnému Facebooku, jehož akcie od vydání před dvěma týdny klesly o 22%. Firma Marka Zuckerbergera je také spolu se dvěma bankami, které s akciemi obchodovaly, předmětem soudních sporů iniciovaných dvěma akcionáři.


Mnozí si zcela jistě uvědomí ironii pádu FB při vzpomínce na oskarový film Sociální síť, ve kterém Zuckerbergerova postava prohlašuje, že rozdíl mezi Facebookem a jakoukoli jinou sítí je ten, že "my nikdy nespadneme".


Mladý miliardář, který je v současné době na líbánkách v Itálii, může sledovat, jak jeho bohatství dostává další zásah a jak analytici varují, akcie by mohly klesnout ještě níže.


Převzato z RT.com


Překlad: Greywolf

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments