Assange: Mohu odhalit informace, které vyvolají převraty v arabských zemích
Prosinec 30, 2010

[YNet]Julian Assange, zakladatel webových stránek WikiLeaks, které zveřejňují tajné dokumenty, řekl, že zná jména vedoucích představitelů arabského světa, kteří navštěvují velvyslanectví Spojených států ve svých zemích, aby dobrovolně „vytvářeli vazby“ s americkou zpravodajskou službou CIA.

„Tito představitelé provádějí ve svých zemích špionáž pro USA,“ řekl Assange v druhé části tohoto rozhovoru pro arabskou televizní sít Al Džazíra. Řekl, že uniklé dokumenty v jeho vlastnictví ukazují, že arabští představitelé odhalovali citlivé informace o svých kolezích v příslušných zemích.

Zakladatel WikiLeaks řekl, že tato webová stránka by mohla uvažovat o zveřejnění jmen těchto arabských představitelů jedině tehdy, pokud by si byla jistá, že by to nevedlo k jejich smrti.

Assange varoval, že tato odhalení by mohla vést k nebezpečným převratům v arabských zemích. Dodal, že WikiLeaks plánuje zveřejnit asi 7 000 dokumentů, týkajících se Egypta a jeho presidenta Husní Mubaraka.

Jiné z těchto uniklých dokumentů podle jeho slov odkrývají informace o ropném průmyslu v arabském světě za posledních několik desetiletí.

Převzato z Information Clearing House

Překlad: Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments