Blondýnka a demokracie

Situace v Libyi je nejasná a nepřehledná. Informace pronikají ven jen stěží a vlastně dnes ani nikoho nezajímají. O tom, že se v zemi stále vedou boje, svědčí i bez znalosti arabštiny letmý pohled na tento provládní web, kde se objevují každodenně vedle tváří Jalila a spol., předstírajících, že v zemi pracují a vládnou, takovéto obrázky.

Výbušným tématem, o kterém se šíří mnohé rozporuplné zprávy, je osud zajatého Saifa al-Isláma a v této souvislosti způsobilo pozdvižení podivné zatčení a uvěznění zástupkyně Mezinárodního soudního tribunálu Melindy Taylorové zřejmě bezprostředně po návštěvě Saifa. Oficiálně za špionáž, ve skutečnosti snad proto, že vzala vážně svou úlohu zjistit podmínky věznění Saifa a zasadit se o jeho právo na spravedlivý soud? Komu vlastně vadila a která skupina ji vězní?


Je obtížné se vyznat ve spleti nejrůznějších zpráv, a proto jsem uvítala těchto pár slov Lva Veršinina, jehož úsudku důvěřuji. Převzala jsem i jeho název článku.


Lev Veršinin píše:


Ukazuje se, že “stvůra v sukni” (Clintonová) doporučila Mezinárodnímu trestnímu soudu nespěchat na „libyjské demokratické představitele“ při předání Seifa al-Islama do Haagu, a samotným “vůdcům” dala rozkaz udělat vše, aby se předání stalo nemožným “z objektivních důvodů.”


Bylo učiněno několik pokusů, jak řešit tento problém, ale z různých důvodů se to „civilizovaně“ nepodařilo a podříznout hrdlo šéfka nevelela.  I když je pravděpodobné, že nakonec by i podřízli, když tu, jak zdůrazňuje Zelená aliance, se „na scéně velmi nevhod objevila blondýnka“, která se dozvěděla něco, co nesmělo spatřit světlo světa.


Snad se dívka prostě kamsi připletla, uviděla cosi a ohrozila neopatrně bajku o „útěku Saifa“, o čemž se rozšířila v předvečer jejího zmizení ve všech „civilizovaných“ médiích velmi vážná zpráva. Takže tuto dezinformaci museli vyvrátit oficiálně.


A by to bylo bývalo výhodné pro tu sebranku  a “stvůru v sukni”, kdyby se do toho nepřipletla ta hlupačka: „Co dělat, Saif není a není. Uprchl.” Budeme ho hledat. A následuje horečné hledání po celém světě, navíc ještě se skálopevným podezřením na všechny země, u kterých se to hodí, když ne jedna, tak jistě jiná „ukrývá zločince“…


Podle mého názoru je-li vše tak, Australanka je vinna před demokracií a zaslouží si trest.

Převzato z ostrova Janiky


Foto: Melinda Taylorová

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments