Bobr zabiják a Darwinova cena

Občas se zde diskutuje o tom, kde je hranice hazardu, a kde zdravého (nebo i nezdravého) rizika. Rizikem je život sám. Jak uvidíte, není zapotřebí se pinožit do severoafrické Libye, protože kandidátem na  získání Darwinovy ceny za zbytečnou a hloupou smrt se můžete stát i v  přesném středu Evropy, totiž v Bělorusku.

Trojice kamarádů rybářů z Brestu se dne 10. dubna letošního roku vypravila k opuštěnému jezeru Minkoviči-Kameneckého okresu rybařit ve stále ještě zamrzlém terénu. Potkali bobra, kterého si hodlali nafilmovat. Zastavili, vystoupili z auta, a po akci podobné té na videu (která je ovšem z jiného příběhu) došlo k tomu, že jeden z nich se s  bobrem prokouslou arterí svalil na zem. Přes okamžitou pomoc kamarádů, odvoz do nejbližší vesnice i zásah záchranky do 30 minut od události, muž vykrvácel. Bobr se dostal do zpráv, ale to už rybáři život přirozeně nevrátí. Zbytečná smrt, kterou nikdo nečekal. Riziko, nebo hazard?

P.S. Na Darwinovu cenu to ovšem nevypadá. Zatím posledním kandidátem na tuto cenu je americký novinář, který se kryometodou nechal hluboce zmrazit (s jinými lidmi, chtějícími se probudit za pár desítiletí). Zřejmě je pak bude interviewovat…

Přejít do diskuze k článku