Britský agent infiltroval i mezi dánské aktivisty

Leden 22, 2011

Britský agent spolupracoval s dánskou policií v roce 2007 při vyklizení domu mládeže Ungdomshuset.


Mark Kennedy (celý příběh Kennedyho i dalších agentů detailně popsán na stránkách deníku The Guardian), který infiltroval britská aktivistická hnutí, byl aktivní i v Dánsku. Podle deníku Daily Mail spolupracoval s dánskou policií.


"Infiltroval jsem Ungdomshuset, abych přesně zjistil a popsal jejich obranu. Měli benzínové bomby, kýble s betonem na střeše a pasti v podlahách, kterými se měli policisté propadnout. Informace jsem následně předal dánské polici a ta dům vyklidila", říká Kennedy deníky DM.


Kennedy byl aktivní i při summitu COP 15 v Kodani a "verboval" nové aktivisty. Guardian uvádí, že Kennedy pracoval ve 22 zemích, mimo jiné v Německu a na Islandu.


"Mark mluvil hodně často o Kodani a o tom, jak militantní jsou aktivisté v Kodani. Vzbuzoval dojem, že tam má hodně kontaktů", říká britská aktivistka Steph.


Příběh agentů, kteří infiltrovali skupiny aktivistů ve Velké Británii (je zatím známo 6 agentů), vzbuzuje velké rozhořčení. Doporučuji sledovat kauzu na strankách Guardian, který mimochodem dva agenty odhalil.


Zdroj: Information.dk

Převzato z blogu Mochasin


 
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments