Bulharsko má svého Palacha


V neděli demonstrovalo v Bulharsku kolem 200 tisíc občanů za obnovu demokracie a základních funkcí státu. Vykořisťování praktikované ČEZem spustilo občanskou obnovu a nejspíš povede k odchodu této firmy ze země.

Na dolním videozáznamu úterní demonstrace z Varny vystupuje mladý muž jménem Plamen Goranov. O den později se pokusil upálit na protest proti mafiánskému vládnutí v Bulharsku. Jeho zdravotní stav je vážný a lékaři mu nedávají naději na přežití.
V neděli v Bulharsku demonstrovalo údajně 200 tisíc lidí, kteří při protestech před vládními budovami, odbočkami energetických společností, bankami a radnicemi požadovali, aby občané měli výrazné zastoupení ve státních kontrolních institucích, aby byla zavedena trestní odpovědnost zákonodárců, zrušena poslanecká imunita a zestátněna energetická soustava. Demonstranti také uctili památku dalšího upáleného z minulého týdne z města Veliko Tarnovo. Protestů v Sofii se zúčastnil i bulharský prezident Rosen Plevneliev(external link), dav ho ale při pokusu o projev vypískal, takže po několika minutách z demonstrace odešel.


Zdražování ze strany české polostátní firmy ČEZ se stalo rozbuškou, která může v Bulharsku způsobit dalekosáhlé změny. Kdy se probudí i čeští občané?


Zdroje:
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5552611(external link)
http://sofiaglobe.com/2013/02/24/many-thousands-protest-in-bulgarian-cities-as-business-unions-join-call-for-grand-national-assembly/#!prettyPhoto/0/(external link)
http://zpravy.ihned.cz/svet-evropa/c1-59381090-demonstrace-v-bulharsku-maji-sveho-jana-palacha-jeho-stav-je-kriticky(external link)


Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments