Bývalý analytik banky Goldman-Sachs: Velká válka započne na konci roku 2012
10. března 2011Když ekonomický stratég Charles Nenner včera v ekonomickém vysílání televize Fox News řekl, že se index Dow Jones zhroutí na úroveň 5 000 jako důsledek „velké války“, která otřese světem na konci roku 2012, moderátoři David Asman a Elizabeth MacDonaldová zůstali sedět jako opaření.

Nenner, bývalý analytik banky Goldman Sachs, je vedoucím Výzkumného centra Charlese Nennera, které má být údajně schopno předpovídat tržní trendy pomocí počítačového programu, založeném na strukturovaných předpovědích a analýze cenných papírů. Nenner předpověděl kolaps akciového trhu a bytové výstavby již dva roky před pádem Lehman Brothers.

Nenner předpovídá, že index Dow Jones směřuje dolů na úroveň 5000, což by byl obrovitý pokles s přihlédnutím k tomu, že nyní kolísá kolem úrovně 12 000 a pouze při největším poklesu ekonomiky v březnu 2009 klesl na 6547.

Na základě této předpovědi poradil Nenner svým klientům, aby z trhu co nejrychleji vycouvali. „Řekl jsem svým klientům, penzijním fondům, velkým firmám a hedgeovým fondům, aby se až na výjimky stáhli z trhu,“ prohlásil Nenner a dále konstatoval, že kolaps se rozvine během několika měsíců, a to poté, co Dow Jones vystoupá na hladinu 13 000.

Co by mělo vyvolat takový dramatický pokles? Může to být ropný šok, který by mohl být nastartován demonstrací při pátečním „dni hněvu“ v Saúdské Arábii, nebo snad něco jiného?

Podle Nennera, který studuje cykly válek a míru, bude kolaps vyvolán „velkou válkou, která započne na konci roku 2012 či v roce 2013,“ což bylo tak překvapivé sdělení, že moderátor David Asman reagoval pouze „huh“.

Chápete to? Finanční stratég, který byl tak ďábelsky přesný v minulosti, a který právě doporučil svým klientům, aby se stáhli z trhu, předpovídá „velkou válku“, která povede ke kolapsu akciového trhu, a jediné, na co se ten „hvězdný moderátor“ Asman zmůže, je „huh“?

Přestože moderátoři selhali, protože nedokázali zareagovat na ohromující Nennerovo prohlášení a úvahy o tom, kdo bude válčit a kdy ta válka započne, jsou ponechány na dohadech každého z nás, zdá se nevyhnutelné, že kořeny takového děje budou někde v současném neklidu, který se jako stepní požár šíří po Severní Africe a Blízkém Východě.


Paul Joseph Watson je vydavatel a komentátor  Prison Planet.com. Je autorem knihy Řád z chaosu (Order Out Of Chaos). Je rovněž přizvaným moderátorem pořadu Alex Jones Show. Watsonovy rozhovory najdete v mnoha publikacích a rozhlasových pořadech, včetně Vanity Fair a pořadu Od pobřeží k pobřeží (Coast to Coast AM), což je nejoblíbenější noční diskusní pořad amerických rozhlasových stanic.

 

Převzato z Prison Planet

 

Překlad: onlooker

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments