Bývalý pracovník CIA: Patriot act je nacistický zákon
Leden 09, 2011

Bývalý důstojník CIA říká, že Americký „protiteroristický“ Patriot Act se podobá právním předpisům, které přijalo nacistické Německo v období 2. světové války.

„Patriot Act se podobá právním předpisům, jimiž se řídili nacisté, protože v obou případech bylo terorismu v podstatě zneužito jako záminky pro likvidaci občanských svobod, kterým se lidé v obou zemích těšili, a to jak ve Spojených státech, tak v Německu,“ řekl Phillip Giraldi v rozhovoru íránské provládní televizi Press TV.

„Vlády ochotně využily obavy lidí, jako je například strach z terorismu a strach z nepřátel, jako způsob, jak sešikovat lid na podporu vládní politiky. Taková politika je velmi často ze své podstaty škodlivá pro lid, protože mu odebírá mnoho jeho práv,“ řekl bývalý pracovník CIA.

Giraldi dále řekl, že vztah mezi americkými občany a americkou vládou se od zavedení Patriot Act změnil k horšímu a dodal, že se Američané nestali nijak bezpečnější tím, že jsou oklešťována jejich práva .

Americký Patriot Act a zneuctění ústavy vede k diktátorské kontrole společnosti  telefonními odposlechy, skrytými kamerami a policejní brutalitou ve Spojených státech, řekl Giraldi.

Zákon, který byl spěšně přijat šest týdnů po teroristických útocích ze září 2001, umožňuje vládě USA, aby sledovala své občany bez nutnosti soudního příkazu. 

Sněmovna reprezentantů a Senát v únoru 2010 schválily prodloužení zákona z Bushova období a poslaly jej prezidentu Obamovi, který poté svým podpisem potvrdil platnost tohoto zákona.

 

Převzato z Press TV

 

Překlad: Aram

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments