CIA přiznala, že zabíjela americké občany v Pákistánu

Září 27, 2010 

bezpilotniKniha Boba Woodwarda Obamovy války vydává další svědectví a tím zatím největším se zdá popis setkání z listopadu 2008.

Tehdejší ředitel CIA Michael Hayden s pákistánským prezidentem Ásifem Zardárím jednal o náletech amerických bezpilotních letounů v pákistánské provincii Severní Váziristán, přičemž prozradil, že při nich zahynuli také lidé ze Západu, včetně Američanů. Podrobnosti ale tehdy hlavě pákistánského státu nesdělil s odvoláním na to, jaké dopady by zabíjení amerických občanů mělo „v rámci amerických zákonů".

Mezitím nastal v této otázce posun, neboť prezident Obama v současnosti tvrdí, že má právo zabíjet americké občany, a to i ty, kteří nejsou obviněni z žádných zločinů týkajících se národní bezpečnosti. Na seznamu takových terčů CIA je například v Novém Mexiku narozený islámský klerik Anwar Awlaki.

Zardárího reakce na Haydenovo odhalení je také zajímavá, neboť podle Woodwarda jen odpověděl, že „vedlejší ztráty zajímají vás, Američany, mě starosti nedělají". Zardárího vláda opakovaně trvá na tom, že se na náletech bezpilotních letounů nijak nepodílí, přičemž rostoucí počet důkazů o opaku označuje za „spiknutí".


Převzato z Czech Free Press!


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments