ČR je horkým favoritem na vítězství v soutěži o nejpitomější penzijní reformu

Dnes Vám přinášíme rozhovor s panem ing.Tomášem Veritasem, který je koordinátorem české účasti v soutěži o nejpitomější důchodovou reformu.

Dobrý den, můžete čtenářům soutěž o nejpitomější reformu přiblížit?

Tomáš Veritas: Soutěž vyhlásil Institut prof. Parkinsona ve spolupráci s nadací dr. Murphyho. Soutěž má jednoduchá pravidla: navržený způsob reformy musí naplňovat maximální možnou míru pitomosti ze všech myslitelných hledisek.

Na řešení důchodové krize se chystá mnoho zemí. Dá se tedy očekávat opravdu velká snůška pitomostí. Myslíte si, že máme v tak silné konkurenci nějakou šanci na úspěch?

Tomáš Veritas: Kdybychom nevěřili, že naše reforma bude nejpitomější se všech, do žádných reforem bychom se ani nepouštěli. Myslím, že vládní koalice disponuje dostatkem odborníků, jejichž účast v reformním týmu zaručuje dosažení maximálně možné úrovně pitomosti předloženého návrhu.

Na koho z vládní koalice se spoléháte nejvíce?

Tomáš Veritas: Měli jsme skutečně ohromné štěstí, že se panu Kalouskovi díky nevoli části KDU-ČSL nepodařilo v roce 2006 sestavit koalici s J. Paroubkem za tiché podpory komunistů. Pár let poté se jednoho rána probudil a zjistil, že je nejpravicovější politik v ČR a založil ve volbách tolik úspěšnou TOP09. Ačkoliv se jedná o novou stranu, jedná se o osvědčené politiky, kteří v prosazování pitomostí mají ohromné zkušenosti a dosáhli v této oblasti neuvěřitelných úspěchů, které nemůže nikdo popřít…

Pokračování na Britských listech

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Nejnovější příspěvky