ČR na konci listopadu 2012

 • V pořadu Reportéři České televize byla prezentována nová fakta o nákupu letadel Casa. Odezva žádná. Důležité je přeci mlčet, zatloukat a nechat to vyšumět. Osvědčená metoda, která funguje již přes dvacet let.


 • Ministr Blažek (bývalý brněnský konkursní správce) se zastal svého stranického kolegy Kocourka v kauze „odkloněných milionů“. Parta přeci musí táhnout za jeden provaz. Dnes pomůžu já tobě a zítra mi to vrátíš.


 • „Úžasný“ byznys ČEZu v Albánii se nějak zadrhl. To je ale překvapení. Hádejme, kdo zaplatí případnou ztrátu (a nejen tuto) této šlechetné investice polostátního obra.


 • Protikorupční místopředsedkyně vlády a předsedkyně nikým nezvolené party Lidem nerada slyší otázky na to, jak to bylo s prodejem její vily v Tróji či na příspěvky do stranické kasy od podnikatele Tesaře. Není se čemu divit. To pak člověk nemá potřebný klid na práci.


 • Její bývalé partě VV policie zablokovala 3,9 mil. Kč. Prý mohly pocházet z podivných obchodů donátora VV advokáta Musila. Co dodat? Bez komentáře, i když, snad jen jediný – a co ostatní parlamentní partaje?


 • Šiškova sociální karta je povinná i nepovinná zároveň. Tady už končí veškerá legrace. Nezdá se Vám, že se stává správa naší země nepřátelskou vůči svým občanům?


 • Ex manažeři MUS mají nyní obstavený majetek za 800 mil. Kč. Švýcarská prokuratura byla jen o pár dlouhých let rychlejší. Že by někdo opravdu nechtěl či nemohl zkoumat detaily tzv. české cesty privatizace?


 • Václav Klaus se bude na jaře stěhovat z Hradu na Hanspaulský zámeček Petra Kellnera. Hlavními cíli zde působícího Institutu Václava Klause budou dokumentace, výzkum a propagace života, díla a myšlenek Václava Klause. Podle oficiálních informací z Wikipedie se máme na co těšit. Zdroje na provoz zajistí asi ruské a čínské obchody hlavního mecenáše.


 • Václav Klaus junior označil ve svém blogu Karla Janečka za fašistu. Hloupost je umíněná, není-liž pravda? A nepomohou ani mil. Kč od náčelníka ČEZu. Anebo jde v té hysterické reakci spíše o směs závisti a pocitu ohrožení vlastních pozic? Kdo ví? Snad jenom autor a jeho blízcí.


 • Sněmovní výbor doporučil vydání poslance Pekárka. No hlavně, že odhlasoval, co bylo potřeba. A teď už jenom „sbohem a šáteček“, aneb kdybychom se nikdy nesetkali, bylo to překrásné a bylo toho dost.


 • První přímá volba Prezidenta ČR dostává kontury brazilské telenovely. V té spleti hrdinů se ztrácíme. Kandidáti jsou i nejsou, stejně jako jejich donátoři. Soudě podle osob a obsazení bude tento kus nepochybně velmi zábavný. V této poněkud ponuré době trocha obveselení jistě neuškodí.


 • Advokáti Romana Janouška se již dohodli na výši odškodného pro zraněnou ženu při „nešťastné nehodě“. Ještě, že tak. Borec se jenom „trochu napil“ a už by ho média málem ulynčovala. Těžký život mají čeští supermani. Ostatně i takový Dalík by mohl vyprávět.


 • V ČR doznívá metylová aféra. Někdo něco někam nalil. A ono to nějak nevyšlo. A to je opravdu všechno? Otočí se stránka a jede se dál? Ano, u nás ano. Příště to mohou být třeba nějaké léky nebo nějaké potraviny,…Chybičky se prostě občas vloudí, ale karavana táhne dál.


 • Ministři přicházejí a odcházejí. Nesolidární, neslušná, nekompetentní a neefektivní správa země však zůstává. Těžko ovšem hledat spásu v případném prohození současných parlamentních stran. Změna barev a vystřídání jedněch veteránů stranického klientelismu druhými je jenom obměnou dekorací a figur. To nepřinese změnu systému a ani oslabení vlivu zákulisních hráčů.


 • Chybí Vám v tomto letmém výčtu některé kauzy a některá jména? Není divu. Frekvence zlořádů a informací o nich má takovou dynamiku, že to již nelze ani zaznamenat, natož vstřebat či dokonce vyhodnotit. Naši politickou tzv. elitu lze dělit již jen na ty, o nichž již to víme a na ty, o nichž se to teprve dozvíme. Vzpomínáte na nedávný přenos z tenisu? Tam jich byla celá řada, těch i oněch.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments