Capriles: Darth Vader Venezuely

Včera se v Bolivariánské republice Venezuela uskutečnily jako důsledek smrti velitele Cháveze prezidentské volby. Kromě okrajových kandidátů, Marie Bolívar, Reiny Sequery, Eusébio Méndoze a Julia Mory se očekával souboj dvou hlavních kandidátů, Nicoláse Madura Mora, úřadujícího prezidenta a Chávezova dědice, a opozičníka Henrique Capriles Radonského.

Maduro po sečtení 99,16% hlasů získal srdce 7.505.338 voličů, zatímco Capriles 7,270.403 hlasů. Přesný rozdíl u nesečtených hlasů byl kolem 235.000 hlasů (zhruba) ve prospěch Madura, a tedy pro pokračování Chávezovy linie. Volební neúčast oscilovala mezi 25-35%, což náhrávalo pravici. Capriles Radonski proto prohlásil, že Madurovo vítězství neuznává, že je to on, kdo zvítězil, a že se každý hlas musí ručně přepočítat, včetně hlasů ze zahraničí, které vyznívaly pro tohoto pravicového prezidentského kandidáta.

Jméno definitivního vítěze prezidentských voleb se tedy přinejmenším dnes nedozvíme. Capriles, který rozdělil národ svými výzvami k odchodu kubánských lékařů (léčících Venezulany zdarma) a učitelů (učí zdarma podle Chávezova pokynu, že dítě, ať občan nebo neobčan Venezuely musí získat vzdělání) působí na nejnižší lidské pudy, zatímco Maduro se legitimuje revolučními myšlenkami Simona Bolívara a San Martína, které vyslovoval už jeho učitel, Hugo Chávez Frías. Situace není jednoznačná, armáda vyzvala ke klidu. Západ se jednoznačně snaží zvrátit, překreslit politickou mapu Jižní Ameriky. Naděje prostých lidí naopak směřují k pokračování Chávezovy linie až do roku 2019. Informačně pravice přes tvrzení propagandistů ve zdejších diskusích válcuje Chávezisty svou Globovisión http://www.dailymotion.com/video/xio7e2#.UWs_DL8eBMK)

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments