Čína se stala jedinou zemí, které byl umožněn přímý přístup na trh s americkými vládními dluhopisy

"Když jsem si přečetl tiskovou zprávu agentury Reuters, že Čínská centrální banka (Čínská lidová banka) má odteď přímý a exkluzivní přístup k americkému ministerstvu financí, aby mohla nakupovat americké vládní dluhopisy, který zcela obchází Wall Street, nechtěl jsem věřit svým očím," píše Larry Edelson v dopise svým zákazníkům.

Samozřejmě, my všichni v těchto dnech pohrdáme Wall Streetem. Ale o to teď nejde. Tady se vůbec nejedná o Wall Stret. Je to hra, kterou hraje americká vláda. Z jakého jiného důvodu by se Čína měla stát jedinou zemí, které bude poskytnut stálý a přímý přístup k americkým vládním dluhopisům?


Všichni víme, že americká vláda zoufale potřebuje finanční prostředky. Všichni víme, že Čína je náš největší věřitel. Ale dát jiné suverénní zemi přímý, neomezený a exkluzivní přístup k našemu trhu s vládními dluhopisy?


Je zřejmé, že toto rozhodnutí je ze strany Washingtonu motivováno jak politicky, tak finančně. Washington uznává rostoucí převahu čínské vlády a národního hospodářství, která je spojena s naší rostoucí závislostí na Číně, a jasně vycítil, že nemá jinou možnost, než uzavřít naprosto neslýchané partnerství s čínskou centrální bankou, aby udržel naživu naši ekonomiku a vládu!“


Chcete-li vědět více, či si poslechnout Larryho na videozáznamu, kde vysvětluje význam toho, co se stalo i to, jaké to přináší investiční příležitosti, zaregistrujte se u Money and Markets.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments