Církevní restituce: Něco z teorie a praxe

Poslanecké sněmovna hlasovala o tzv. "narovnání s církvemi". Pokud Poslanecká sněmovna schválí vládní návrh, bude to každého z nás, včetně nemluvňat a důchodců, stát 160 000 Kč.


Katolická církev si nárokuje majetek v hodnotě 160 000 000 000 Kč, jehož vlastnictví odmítá doložit dokumenty o jeho nabytí (zejména proto, že je nemá).


To, že majetek, který měla, získala pomocí desátku, křížových výprav a jiných "sexy" praktik, asi nemá cenu zmiňovat.


Vláda Petra Nečase se rozhodla darovat v tichosti a v mediálním stínu aféry Davida Ratha 1 % území ČR a finanční kompenzaci ve výši podstatné části státního rozpočtu právnické osobě, jejímž vlastníkem je jiný stát – Vatikán.


Takovýto čin lze považovat za VLASTIZRADU. V případě, že návrh bude schválen 101 hlasy, bude mít jedno poslanecké zvednutí ruky hodnotu cca 1,6 mld. Kč!


Budete i poté takového poslance volit?


Pokud tedy nechcete platit 160 000 Kč ze své kapsy, co nejrychleji šiřte informace zde obsažené.


Veřejné mínění má velkou hodnotu – když ne teď, určitě u voleb…


(Redakčně upraveno)


Námět: zajochStanův komentář: Částka možná ne úplně odpovídá (i když, kdo ví, záleží na ocenění majetku), církev možná k některému majetku dokumenty o nabytí má, některé formulace jsou zbytečně ostré, ale jinak…


Aktualizováno: Čtenáři si všimli hrubé početní chyby. Celková částka bude cca 10x nižší. Omlouvám se všem, které jsem uvedl v omyl.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments