Co zničí americké impérium?

Domnívám se,že půjde o kombinaci několika souběžně působících jevů:


  1. Měnící se skladba obyvatel a z toho plynoucí prohlubování etnických, kulturních a náboženských konfliktů na pozadí

  2. Neřešitelných ekonomických problémů – narůstání sociálních rozdílů, outsourcingu výroby do Asie, nadvlády virtuální bankovní ekonomiky, předluženosti státu i obyvatel

  3. Neudržitelná zahraniční politika, kde se stále zřetelněji ukazuje, že král vyrábějící stále nové konflikty, držící zcela nekonsistentní a vnitřně rozpornou politickou linii, nesoucí na bodácích Trvalou "svobodu" a řídící se v přístupu k jiným státům, včetně svých tzv. spojenců (ekonomických konkurentů) principem Rozděl a panuj! je v podstatě nahý.

  4. Vnitřní politika – demontáž a privatizace státu, odcizování státu, jeho hodnot a služeb (včetně obecného úpadku vzdělanosti) naprosté většině obyvatel a postupná fašizace vnitřní politiky, oklešťování demokratických práv a svobod

  5. Morální rozbředlost a dekadence, která postupně přispěje ke ztrátě identity a sounáležitosti jedince k celku, přispěje ke kulturní anázorové atomizaci a sektářství a narůstání vnitřního pnutí ve společnosti.


Proces rozpadu největšího impéria v dějinách lidstva sledujeme v pozici diváků a účastníků, podobně jako jsme byli kdysi účastni procesu rozpadu SSSR. Otázkou není jestli se tak děje. Otázkou je, jak to dopadne a co bude poté.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments