Další doklad mizérie hospodářské politiky české vlády

Dnes zveřejněné, upřesněné údaje o vývoji hrubého domácího produktu (HDP) v prvním čtvrtletí letošního roku – pokles HDP o 2,2 % – jsou jen dalším dokladem mizérie a naprosté bezradnosti hospodářské politiky současné vlády, i když nás její představitelé denně ujišťují o její úspěšnosti. Politika tupých rozpočtových škrtů prosazená touto vládou se odrazila v hluboké krizi české ekonomiky. Nejhorší mezi našimi sousedy a jedna z nejhlubších v Evropské unii.


Pokles české ekonomiky je skutečně mimořádný. Za zvláště závažný ČMKOS považuje především pokles investic, který nasvědčuje tomu, že investoři ztrácejí důvěru v další pozitivní vývoj ekonomiky. Varující je i pokles exportu nasvědčující ztrátě odbytu pro české exportéry, je signálem toho, že napojení české ekonomiky na německou přestává fungovat a je nutno intenzívně hledat nové trhy.


Příčiny hlubokého poklesu české ekonomiky jsou již delší dobu známy – na mnohé z nich upozorňují také analýzy, které ČMKOS nejednou vládě předložila. Stejně tak o nich hovoří i představitelé podnikové sféry.


Vláda až dosud takové názory ignorovala. Obáváme se proto, že pokles české ekonomiky bude i nadále pokračovat.

 

Jaroslav Zavadil, předseda ČMKOS


Zdroj: eSondy

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments