Debatní klub: Tomáš Krystlík / Přemysl Janýr

Příští týden budou zrušeny Benešovy dekrety. Představme si takovou událost a v jejím světle celou následující debatu s tématy jako například Mnichov a co mu předcházelo – volby v roce 1935, fenomén SdP, požadavek sudetských němců na autonomii, jaký význam má datum 21. 09. 1938, 2. republika a v ní bující antisemitismus, odklon od všeho cizího, "cikánské" koncentrační tábory, protekorát a jeho vliv na utváření povahy českého národa ve smyslu rezignace na demokracii pod heslem vše pro blaho národa, raději pod ruským komunismem než pod Němci, Třetí republika, Beneš v exilu, ústavní a politická kontinuita, poválečný odsun neslovanského obyvatelstva, proč se čeští historici odmítají zabývat německými odhady ztrát…


Pozvání do debatního klubu přijali pánové Tomáš Krystlík, autor knih Zamlčené dějiny, které shrnují fakta, která poukazují na velmi odlišné role některých význačných osobností oproti předkládaným tvrzením a Přemysl Janýr, Signatář Charty 77 a člen VONSu. V roce 1979 zbaven čsl. občanství od té doby žije v Rakousku. Předseda Fóra pro česko-rakouský dialog, předseda sdružení Archivy, místopředseda sdružení Národy Podyjí.


Více debat najdete v Debatním klubu


Stanův komentář: S panem Krystlíkem jsem se několikrát velmi těžce utkal, např. zde, kvůli němu a Pecinově mazání mých příspěvků, v nichž jsem oponoval Krystlíkovým protičeským fantasmagoriím, jsem opustil Pecinův diskusní prostor. Podle mého názoru by Tomáš Krystlík v debatě potřeboval ostřejšího oponenta, přesto musím uznat, že tahle diskuse přinesla mnoho nových a málo známých informací.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments