Difficile est satiram non scribere

Difficile est satiram non scribere, když naši politici s námi žertují. Někdy mi to připomíná slavný rozhovor Stalina s kolchozníky: "Máte se dobře, co?" žertuje Stalin. "Máme, máme", žertem odpovídají kolchozníci.

Tak třeba nynější boj odborových bossů proti korupci označil dnes premiér Petr Nečas (ODS) za chování lidí, kteří se k partyzánům přidali na konci dubna 1945, kdy bylo jasné, že druhá světová válka je rozhodnutá. Že boj s korupcí je rozhodnutý, je veselá novinka. Možná, že s ohledem na nedávný vstup kamaráda kmotrů do vlády pan premiér mínil, že boj s korupcí je ukončený a máme to vzít na vědomí.

Na páteční demonstraci odborů přišlo jen asi 400 lidí. Kdyby si odboroví předáci uvědomili, že "v Praze je blaze", tak by ty demonstrace pořádali někde jinde. Podle jednoho komentátora ovšem jde o českou verzi Hnutí Okupuj Wall Street a sice "Okupuj si obývák". Jestli teda se mají demonstrace pořádat vůbec, když pan premiér řekl, že kroky, které vláda udělala, tak zúžily prostor pro korupci, že vlastně už není. A hned nato policie za korupci zavřela náčelníka pražských městských strážníků …

Někde jsem nedávno četl, že když se v KSČM oslovují soudruhu, v ČSSD příteli a v KDU-ČSL bratře, došli v ODS k závěru, že říkat si vzájemně pane není hodno doby. Když ale jeden člen doporučil říkat si tedy "kmotře", raději přešli na jiný bod programu.

Senátor Štětina prý ocenil rozhodnutí vlády, vypracovat žalobu na zrušení KSČM i přes názory expertů, že to nepůjde. Když ale někdo navrhl, že součástí zákona bude zákaz výkonu politických funkcí pro všechny bývalé členy KSČ, pan exsoudruh senátor začal uvažovat o udělování výjimek minimálně pro ty bývalé členy, kteří přešli do pravicových stran…

Na mrhání státními finančními prostředky se musí skutečně tvrdě. Proto taky ministr kultury odvolal ředitele národního filmového archivu, protože vyplatil více než 3,5 milionu korun z peněz daňových poplatníků za práci, která minimálně z podstatné části nebyla a ani nemohla být nikdy provedena. Prý mu ale jiný ministr doporučoval, aby nebyl tak krutý vůči takovému břídilovi. On sám prý vyplatil snad dvěstěkrát více podle pochybných smluv a nic se neděje.

Už se hlásí první bojovníci třetího odboje o výplatu stotisícové odměny. Že budou odměněni aktivní bojovníci, kteří prominentům komunistického režimu podřezávali krky, je samozřejmé. Ovšem prý se přihlásili i někteří tehdejší rebelové s argumentem, že když poškodili komunistický stát tím, že přemístili deset kilo barev z firemního skladu na stěny své chalupy, tak si těch sto tisíc zaslouží taky, nota bene když už ty stěny opadávají a barvy jsou dnes drahé.

Naši žalobci se probudili a přiklonili se k názoru švýcarských úřadů, že naše republika při privatizaci přišla o miliardy, které Švýcarsko jako špinavé peníze zadrželo. Na tom není nic divného, oni nám sem Švýcaři tak dlouho posílali své rozklady, až se původní tvrzení, že se nám žádné peníze nechybí, stalo neudržitelným. Někdo totiž upozornil, že ministr financí stále počítá s schodkem rozpočtu a že mu tedy nějaké peníze chybí. Ty ve Švýcarsku ale asi stačit nebudou. Ale bylo by dobré, kdy někdo ve Švýcarsku z těch materiálů vypracoval stručný a hodně srozumitelný výtah, jak se špinavé peníze poznávají, a poslal ho našemu panu presidentovi. Pozdě, ale přece by se s tím rozpoznáváním seznámil.

Když panu presidentovi řekli o změně v pražském zastupitelstvu, usoudil, že se Pražané musí mračit. On se prý mračí taky. Mluvil jsem s několika Pražany, ale ti se spíš smáli, že někdo rychle smetl zvyky, kdy politici rozšafně a dlouho vyjednávali, aby nakonec vše zůstalo při starém.

JUDr. Dienstbier ml. taky nemá sociální cítění, když navrhuje vyhodit svého stranického kolegu Hulínského z ČSSD. Jako by nestačilo, že dotyčného vyhodili už z Rady pražského zastupitelstva.

Pan ministr Kalousek zřejmě vidí průběh výměny pražském zastupitelstvu trochu jinak než regionální rada ODS, která se zaťatými zuby změny jednomyslně schválila. Prohlásil totiž, že pánové Šťastný a Hrdlička by měli být vyhodnoceni jako mistři republiky v nabíhání na vidle. Takhle by se koaliční partner chovat neměl, Ona ta akce pana primátora byla i tak pro některé soustraníky bolestivá.

Je zajímavé, že lékaři mají poměrně malé povědomí o oborech mimo svůj vlastní. Tak doktor Boris Šťastný doporučil pražskému primátorovi, aby se nechoval jako chirurg, ale víc jako internista. Šťastný, který pracoval právě v těchto oborech, zřejmě neví, že obor gynekolog je oborem jiným.

 

http://files.lacosanostra.webnode.cz/200000108-20bb021b57/spz.jpg

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments