Do boje o prezidentský úřad jde další kandidát

https://encrypted-tbn1.google.com/images?q=tbn:ANd9GcTArDBAI3JFaPEx7_J_cc4ln5OSoIp0VGLk6QuIRN4R55TZBWPi


10. 8. 2012 se zástupci Holešovské výzvy a k ní připojených iniciativ rozhodli vyslat do boje o prezidentskou funkci Slávka Popelku, bývalého disidenta a zakládajícího člena Holešovské výzvy. Holešovská výzva kritizuje současnou politickou situaci, prosazuje přímou demokracii a podala několik trestních oznámení na politiky, kteří se podle názoru jejích členů podílejí na korupci a rozkrádání společného majetku.


Předkládáme čtenářům nástin programu pana Popelky a odkazy na článek o jeho disidentské minulosti a petici k přímé prezidentské volbě:


Návrhy řešení

Následující řádky vyjadřují můj osobní názor, ke kterému jsem dospěl po čtyřech měsících příprav demonstrací, jednání, snah o sjednocení různých iniciativ… atd.


Nás národ má hodně dobrých vlastností. Má ale i špatné, mezi které patří neochota naslouchat druhým, neschopnost domluvit se. Když se sejde více jak 5-10 lidí, je prakticky nemožné dosáhnout nějaké shody.


Proto jsem dnes přesvědčen, že to, co v dané chvíli tato země nejvíce potřebuje, je přímo volený prezident vybavený silnými pravomocemi. Měl by to být člověk, který není spojen se žádnou z politických stran ani lobbystických skupin. Jen takový člověk by mohl být schopen udělat v naší zemi pořádek, obnovit normální poměry, nechat zavřít lichváře, podvodníky a vychytralce nejrůznějšího druhu, kteří se neštítí parazitovat na lidském neštěstí, provést revizi privatizace, oddlužení občanů, zabavení majetku politiků, podvodníků, lichvářů, exekutorů … adt. Tento člověk by měl mít od občanů mandát vrátit pod kontrolu státu klíčová odvětví našeho hospodářství, banky, měl by obnovit tradiční odvětví našeho průmyslu, obnovit soběstačnost v produkci potravin, výrazně snížit ceny elektrické energie, pohonných hmot, udělat taková opatření, aby lidé v této zemi mohli normálně žít, a ne jen přežívat…


V této zemi došlo ke zločinnému spiknutí politiků a části zástupců justice i policie proti lidem této země. Odstranit kmotry a mafiány ze všech oblastí veřejného života nebude možné demokratickými postupy.


Přímo volený prezident ale musí být odvolatelný referendem. Zároveň považuji za nezbytné zakotvit do Üstavy dva požadavky: obecně proveditelné referendum o důležitých otázkách a možnost odvolat politiky i další ústavní činitele.


V Novém Městě na Moravě Slávek Popelka


Slávek Popelka, samorost vězněný kvůli letákům – iDNES.cz

Petice na podporu kandidatury Slávka Popelky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments