Důchodová reforma: Tunelování v Česku pokračuje

Říjen 31, 2011

 


Události posledních 22 let v ČR v souvislosti se schvalovanou důchodovou reformou.


Privatizace státního majetku v devadesátých letech umožnila přechod státního majetku v hodnotě biliónu korun do soukromého vlastnictví způsobem, kdy za něj v podstatě nebylo třeba zaplatit. V současné době projednává Parlament ČR tzv. důchodovou reformu, která má umožnit, aby byla obdobná částka vyvedena do soukromých penzijních fondů.


Rozdíl je v tom, že zatímco v prvním případě se do soukromých rukou převáděl státní majetek, a státu způsobenou škodu občané přímo nepocítili, v tomto případě budou soukromé fondy inkasovat desítky let desítky miliard korun ročně z peněz, které byly dosud určeny na výplatu důchodů, přičemž do systému budou vracet jen nepatrný zlomek. A tento výpadek chce vláda nahradit zrušením snížené sazby daně z přidané hodnoty, což s výjimkou jediné země nemá v Evropě obdoby. Zvýší se tak ceny potravin, léků, vody, tepla, knih, veřejné dopravy, ale třeba i ceny nových domů a bytů, takže na tento tunel se tentokrát budeme skládat úplně všichni.


Schválení tohoto zákona by bylo současně sdělením, že žijeme ve státě, který neřídí volení politici, ale lobbisté.


Pokud nesouhlasíte s kroky současné vlády, můžete podpořit petici proti nespravedlivé důchodové reformě a za odchod vlády Petra Nečase – více na www.cssd.cz.


Roman Sklenák je poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR za ČSSD.


Námět: Hudryper

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments