Důvěryhodné ujištění
Před několika dny vláda vymyslela novou výši DPH. Podle komentátorů nejde o částku potřebnou, ale o optickou korekci zamýšlených 20  %, a o sumu, o níž si vláda myslí, že si jí lidi nechají líbit. Předstupněm konečných 17,5 % má být zvýšení na 14 %, k němuž má dojít již letos ve třetím kvartálu. Ihned po schválení těchto kroků se ministr Bárta nechal slyšet, že důchodcům bude toto zvýšení valorizováno.

Včera už bylo zase všechno jinak. Ústy ministra Drábka jsme se dozvěděli, že letos žádná valorizace nebude, a pokud k ní vůbec dojde, pak až od 1. ledna roku příštího. Z toho je vidět, jak dalece se dá vládní koalici věřit.

Ministr Drábek se vůbec včera vyznamenal. U paní Jílkové zásadně mluvil o něčem jiném, než na co byl tázán. Jeho projevy, to byla nic neříkající snůška naučených frází a stranických pouček. Totéž je ke čtení v dnešním rozhovoru s ním na Aktuálně. Pan ministr není schopen odpovědět na poměrně jednoduchou otázku, proč se vláda pouští do projektu, který se nikde na světě neosvědčil.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments