Rozsah finančního podvodu Fedu je otřesný


27. listopadu vydala agentura Bloomberg výbušnou zprávu, odhalující, že FED v letech 2008-2009 půjčil předním americkým bankám  téměř bezúročně 7,77 bilionů dolarů. Využitím těchto sazeb vydělaly banky odhadem 13 mld. dolarů. Zpráva dále říká, že i když banky obdržely na podzim roku 2008 sedm set miliard dolarů ve finanční vládní pomoci TARP (záchranném programu problémových aktiv), nechtěly přiznat skutečnou výši své platební neschopnosti. FED tajně spolupracoval s předními bankami a 5. prosince 2008 jim půjčil dalších 1,2 bilionů amerických dolarů, aby jim pomohl dostat se znovu na nohy.


"Banky i nadále půjčují desítky tisíc dolarů," uvádí se ve zprávě. "Přidejte záruky a úvěrové limity, a Fed se v březnu 2009 angažoval sumou 7, 77 bilionu dolarů, která byla určena na záchranu finančního systému, což byla více než polovina hodnoty všeho, co se v tom roce vyrobilo ve Spojených státech."  V té zprávě je tolik lží a polopravd, že přestává všechna legrace. Co je to za tajemné "záruky a úvěrové limity?" Ty nejvýznamnější banky si v podstatě všechny ty peníze rozdělily mezi sebe. Citigroup dostala 1,76 bilionů dolarů, Morgan Stanley 1,36 bilionů amerických dolarů, Merrill Lynch 1,28 bilionů amerických dolarů … atd.


Banky, které získaly tyto peníze, se nazývají primárními dealery a s FEDem je pojí nadstandardní vztahy. Dalo by se dokonce říct, že jsou Fed. Jsou to JP Morgan Chase, Goldman Sachs, Citigroup, Bank of America, Morgan Stanley, Merrill Lynch a Wells Fargo. Soukromé banky, které tvoří nesprávně pojmenovaný FEDjsou JP Morgan Chase, Goldman Sachs, Rothschild of London, Rothschild of Berlin, Warburg of New York, Warburg of Amsterdam, Kuhn Loeb of New York, Lazard Brothers of Paris, a Israel Moses Seif of Italy. Všimněte si, že JP Morgan a Goldman Sachs jsou v obou skupinách a ostatní jsou vzájemné zcela jistě také. Banky tak v podstatě půjčovaly peníze, které patří nám, samy sobě.


V případě, že by FED bezúročně půjčil 7,77 bilionů dolarů Spojeným státům – a takhle by to mělo fungovat – pak by se ekonomika udržela bez problémů v chodu. Další lží je, že by snad tyto banky potřebovaly finanční pomoc. V roce 2008 všechny udělaly miliardové zisky. JP Morgan 15,4 miliardy dolarů, Goldman Sachs 11,6 miliard dolarů a Bank of America 15 miliard dolarů. Na rozdíl od společnosti GM, která utrpěla ztrátu 38 miliard dolarů a udržela se nad vodou.


Zpráva také nezmiňuje, že když byl FED v létě podroben auditu, ukázalo se, že to FEDem nebylo bankám tajně půjčenou 7,77 bilionů dolarů, ale závratných 17 bilionů dolarů! Většina peněz šla do bank v zámoří. Sama Evropská centrální banka získala neuvěřitelných 8 bilionů dolarů a Bank of England téměř další bilion. Prostřednictvím finty nazýváne bankovnictví částečných rezerv tyto banky půjčují několikanásobně více peněz, než vlastní, a poté inkasují úrok. V USA si mohou legálně půjčovat desetkrát tolik, v Evropě až 33krát. Obvykle si však půjčují mnohem více než to.


Banka Goldman Sachs alias Upírská chobotnice byla obžalována za to, že půjčovala 333krát více! S tímto druhem využítí vlivu mají banky schopnost proměnit 17 bilionů dolarů na přinejmenším 400 bilionů dolarů! A to i když hrají podle pravidel. To jsou "šílené prachy", když si uvědomíme, že celý svět vytvoří hodnoty pouze asi za 60 bilionů dolarů ročně.


To vše poukazuje na opravdu velmi důležité tajemství, že totiž peníze nejsou tím, čím si myslíme, že jsou. Je to všechno jen vytváření ohromných iluzí těmi, kteří je vytvořili. Oni rozhodnou, co zpřístupní a komu. Tím, že nás přesvědčí, že nám došly peníze, ONI vytvářejí iluzi bankrotu, čímž z nás ze všech dělají nevolníky. "Finanční krize", kterou vidíme v Evropě a ve Spojených státech, je od začátku do konce jenom klam. Jestliže může Fed vytvořit biliony z prakticky bezúročných peněz pro všechny své bankovní kamarády, určitě může udělat totéž pro vládu, kterou údajně zastupuje. Žádná krize neexistuje. FED nás prostě žene do záhuby, zatímco jeho přátelé vydělávají těžké miliardy na našem utrpení.


Převzato z American Free Press


Překlad: Bubeník

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments