Fukušimské záření je tak velké, že jej Geigerovy počitače ani nemohou registrovat

Hodnota záření v japonském jaderném zařízení Fukušima náhle šestinásobně vzrostla oproti dosud nejvyšší dosažené hodnotě. A pochopitelně nenajdete ani náznak takové zprávy v hlavních sdělovacích prostředcích.

TEPCO, společnost vlastnící závod, uvádí dnes radiační úroveň na druhém podlaží prvního reaktoru nad 10000 mSv/h. Kolik znamená to "nad" není známo. Geigerův počitač nemůže změřit vyšší hodnotu než 10 Sv/h. Uvádějí, že mají do prostoru omezený přístup. Avšak co se stalo zaměstnancům, kteří tam byli? Povolené maximum pro zaměstnance na reaktoru je přece 250 mSv, to je hodnota, která byla zvýšená ze 100 mSv bez zdravotního důvodu.

Situace ve Fukušimě se zhoršuje. Představovaná zlepšení jsou jen kosmetického charakteru. Celá věc se ututlává. některé informace unikají, ale hlavní sdělovací prostředky je ignorují, nebo pohřbívají na desáté straně.

Ve výborném rozhovoru  Dahr Jamail zpovídal Al Gundersena, bývalého viceprezidenta v jaderném průmyslu:

Fukušima je největší jaderná katastrofa v dějinách lidstva. (a dále říká) U Three Mile Islandu a Černobylu a nyní i u Fukušimy můžete přesně stanovit den a hodinu počátku. Avšak nikdy konec.

Neexistuje plán na ucpání netěsností

Aby bylo všechno ještě horší, společnost TEPCO nedávno aktualizovala havarijní plán. Ten neobsahuje žádné pokyny pro ucpání děr a trhlin v kontejnmentu reaktoru. Znamená to, že žádný plán k vyřešení tohoto problému není. Důsledkem je šíření radioaktivních částic po světě. Je téměř jisté, že Fukušima je nejhorší známá jaderná katastrofa. Bomby v Hirošimě a Nagasaki byly doslovně jen zasvícením. Záření uniklo najednou a obě události způsobily strašné utrpení a dlouhodobé zvýšení počtu nemocí a deformit. Čemu potom můžeme být vystaveni po Fukušimě?

Tak jak se pomalu katastrofa rozvíjí, unikají zprávy o šířšní radioaktivity. Fukušimská radioaktivita je téměř po celém světě, je kontaminovám oceán. Reagovala japonská vláda na obrovské zvýšení radiace v závodě? Opravdu vzdáleně, je ticho, vyjma ujištění obyvatel, že úroveň radiace v okolí závodu je nyní dvě miliontiny té, která byla zaznamenána jako nejvyšší při katastrofě.

Problém za problémem, problém za …

Japonsko jako epicentrum radioaktivity dostává jednu ránu za druhou. Přitom skrývá to co se děje a předstírá, že skutečnost není tolik zlá.

Řešení v záležitosti 1500 tun radioaktivního odpadu z reaktoru? Není-li legální tento radioaktivní materiál pohřbít, uvažuje se použít jej jako zahradní zem!
Mimochodem tento materiál nebyl nalezen ve fukušimském zařízení. Byl objeven v čistírnách odpadních vod po celém východním Japonsku. Spálením se vytvořily mraky popela, které se šíří na velké vzdálenosti a zasahují i do Tokia.

Předpokládá se, že hnojivo v Japonsku je kontaminováno radioaktivitou, kompost dodávaný z prefektury Tochigi jižně od prefektury Fukušima byl kontaminovaný. Proto se příslušné správní orgány učí jak změřit radioaktivní cesium v hnojivu i kompostu. Kompost se nemá vyrábět ze spadlého listí, které může být konatminováno.

Houby pěstované v zakrytých prostorech ve vzdálenosti 30 až 40 mil od reaktoru jsou kontaminované. Plyne z toho, že záření v krytém prostoru je vyšší než to, které správa přiznává na volném prostranství.

Kontaminované hovězí maso bylo uvolněno do prodeje po kontrole stěrů, ale ne po kontrole vlastního masa.

Evakuovaný prostor není dostatečný. Až 50 km od fukušimské elektrárny není bezpečný. Privátní laboratorní zkoušky nejsou brány v úvahu. Hrůzy fukušimské katastrofy stále pokračují a konec není v dohledu.

Místní správy švindlují

Jako je tomu pokaždé, místní správy podporují korporátní zájmy. Media rovněž. V informování o stavu katestrofy ve Fukušimě a jejím vlivu je výpadek. Vracíme se k povinnostem, jak je obvyklé.

My a naše děti i vnoučata budou žít a umírat pod účinky Fukušimy. Otázka není zda to bude špatné, ale otázka je jak to bude špatné.

Heidi Stevenson

zdroj: Gaia Health

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments