Gerald Celente: Bojištěm roku 2012 budou USA

Únor 16, 2012


V roce 2012 se Amerika stane bojištěm vůle lidu proti vůli vlády, prohlašuje Gerald Celente, zakladatel Trends Research Institute a vydavatel častopisu Trends Journal.

Hnutí Occupy Wall Street získalo globální podobu, a to je důkaz, že „lid v něm má jistou pojistku. Dokonce i když si myslíte, že americký duch je mrtev, zaměřuje se pozornost celého světa na Spojené státy jako na centrum sociální, ekonomické, geopolitické a kulturní změny,“ tvrdí Celente, který také říká, že OWS inspirovalo lidi odhadem v 80 zemích a 120 metropolích. A policejní brutalita je pouze postrčila kupředu.

Hlavním trendem roku 2012 bude „Bitevní pole Amerika“, předpovídá Celente. „Bude to souboj vůle lidu proti vůli vlády,“ říká.

Teď, když president Obama podepsal NDAA, se mohou dostat do vězení ti Američané, kteří mluví otevřeně proti zvoleným představitelům,. Už není potřeba být podezřelý z terorismu, ale stačí být agresivní – jak je napsáno v tomto zákoně – a bude to bohatě stačit na to, abyste byli zatčeni. „A pak nedostanete ani soudce, ani porotu, ani proces, nebudete obviněni, armáda může přijít a zatknout kohokoli „agresivního“ a posadit ho do basy,“ vzteká se Celente.„Nedostanete právníka, neplatí na vás habeas corpus – to je „zákon o zrušení práva“ podepsaný presidentem Obamou,“ zuří prognostik, když vysvětluje, že armádě je povoleno, „stejně jako gestapu“ zatknout kohokoli a rozhodnout o tom, že je protiamerický, nebo že spolupracuje s teroristy.

Gerald Celente říká, že celý finanční světový systém se rozkládá. Kolaps EU je nevyhnutelný a neexistuje „žádný způsob, jak ji zachránit. Pouze samotná G7 vstupuje do roku 2012 s dluhem v hodnotě 7,5 bilionu dolarů – jak tohle hodlají splácet?“ Deprese a recese, která pohltí celý svět, bude využita Spojenými státy, aby svalily vinu za krizi na „socialistické“ Evropany, domnívá se Celente. Ve hře jsou také možnosti teroristického útoku pod falešnou vlajkou či válka s Íránem. Prognostik také varuje před tím, že by americké orgány mohly vyhlásit „bankovní prázdniny“: uzavření bank a Wall Streetu ve stylu 11. září tak, aby si občané nemohli vybrat své úspory, s cílem devalvovat měnu.

Gerald Celente otevřeně nazývá americké obchodní embargo jako „válečný akt“. Totéž hodnocení používá pro vytěsňování Teheránu z obchodu s ropou, protože 60 procent íránského HDP pochází z příjmů za ropu. Pokud by se USA nebo NATO rozhodly zaútočit na íránská jaderná zařízení, byl by to začátek 3. světové války, zdůrazňuje Celente, podle něj by i útok na Sýrii mohl mít ten samý následek.

Presidentské volby v USA nepřinesou žádné velké změny, protože to opět bude jen další výběr „menšího ze dvou zel“. Dokonce i Barack Obama by mohl zvítězit a zahájit své druhé presidentské období, navzdory všem porušeným slibům, které dal celému americkému národu poté, co jej tento národ plně podpořil. „Pokud nastanou další čtyři roky Obamovy vlády – lidé budou chtít zpátky Bushe,“ tvrdí Celente.


http://rt.com/files/news/usa-battlefield-2012-celente-473/click-enlarge.jpg

Trendy, které budou formovat rok 2012

Podle Celenteho existují čtyři trendy, které by mohly změnit průběh hry v roce 2012. Prvním z nich je návrat pracovních míst zpět do Spojených států. I když tady je pracovní síla dražší, „každá země má národní hrdost na to, co dělá nejlépe.“ Číslem dvě je přímá demokracie – nechat lidi hlasovat o klíčových otázkách, navrhuje, bez ohledu na to, jaká je to otázka – nová válka, či další finanční pomoc bankám, „nechte hlasovat lid“, říká Celente. „Číslo tři je zánik. Jsme příliš velicí. Sovětský svaz poznal tenhle příběh a Spojené státy by jej mohly do svých hlav nasát. Nemohou už být nadále řízeny centrální vládou,“ tvrdí Celente s odkazem na likvidaci svobody v USA. „Mým nejoblíbenějším trendem ze všech je – navrácení stylu do tohoto systému,“ říká Celente.

Existuje spousta možností a příležitostí, ale nic se nezmění, dokud se nezmění jedinci,“ nabádá Celente, když vyzývá k „přetržení řetězů všemi možnými způsoby.“

Převzato z RT.com

Překlad: Aram

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments