Gruzie: Třetí den protestů v Tbilisi proti Saakašvilimu

18. září bylo televizí Maestro TV a Channel 9 zveřejněno video s brutálními záběry mučení vězňů, kteří byli fyzicky napadáni, znásilňování a ponižováni. Reakce občanů na sebe nenechala dlouho čekat a takřka ihned vyšli lidé do ulic nejen Tbilisi, aby vyjádřili svůj nesouhlas s nedodržováním lidských práv v Gruzii pod vedením Michaila Saakašviliho, píše Petra Kováčiková.


A tak již třetí den je slyšet protesty a demonstrace na hlavních ulicích Tbilisi od Avlabari, kde se nachází Saakašviliho palác, přes Liberty Square, hlavní třídu Rustaveli až po filharmonii. Studentstvo se zde zorganizovalo neobvykle rychle, možná i díky tomu, že pouhých několik dní před tímto protestem se konaly demonstrace proti vedoucím univerzit, kteří byli shledáni příliš staromódní a ovlivnění starým sovětským modelem autority.


Celý článek v Britských listech


Stanův komentář: Britské listy, které odkazují na jeden zdroj (Georgia Today), si stejně neodpustily označit mučené vězně za kriminálníky a šéfy gangů ze Ševarnadzeho éry (Saakašvili je přitom u moci od roku 2003). Gruzínská opozice je v českých médiích označována za proruskou, její hlavní sponzor za podezřelého miliardáře. A mezinárodní nevládní i vládní organizace, které Gruzii a Saakašviliho přes všechna minulá podezření z diktátorských sklonů nekriticky podporovaly, jsou prý šokovány.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments