Hrůzný scénář pro raketovou pěnici

Policie požaduje po Poslanecké sněmovně vydání raketové pěnice Parkanové k trestnímu stíhání. Ta ještě zcela nedávno prohlašovala cosi v tom smyslu, že nevydání Davida Ratha trestnímu stíhání by byl hrůzostrašný scénář. Jenže to bylo ještě v době, kdy nikdo netušil, že David Rath nebude pro policii poslední zájmovou osobou a věci kupodivu dostanou další spád. Vážnost situace našim voleným zástupcům došla teprve tehdy, když se při Rathovu projevu po Poslanecké sněmovně producírovali ozbrojení zakuklenci v čerňákách a omezovali poslance v pohybu po sněmovně.  Už v průběhu projevu Davida Ratha musely mnohým poslancům téci čůrky studeného potu po zádech.  Není divu. Oni všichni, včetně Ratha, si do té doby mysleli , že jsou nedotknutelní a najednou tohle. Mysleli si, že je úplně normální rozkrádat vlastní zemi, kterou byli občany pověřeni spravovat. V různých levotách jeli téměř všichni a je jen otázkou času, než policie ukáže na někoho dalšího. Krásně to vyjádřil svého času František Ringo Čech.


Domnívat se, že Vlasta Parkanová si nějakým způsobem uhrála ve funkci ministryně obrany malou domů by bylo přeceňováním jejích intelektuálních schopností. Na to by její inteligence asi těžko stačila. Její hmotnou odpovědnost jí ale nikdo neodpáře navzdory výmluvám, že ona nic, ona jen pěnice. Je daleko pravděpodobnější, že byla zneužita nějakým lišákem, celý projekt nákupu letadel jí byl podstrčen a ona si ve své hlouposti šlápla na hrábě. Co třeba její náměstek Barták, po kterém se v poslední době slehla zem? Nebo soukmenovec Kalousek, o jehož kšeftech se po hospodách vyprávějí legendy? Co Kalouskův nadstandardní přátelský vztah k majiteli Omnipolu Hávovi? Žádné kšefty se nedělají z nezištného přátelství, tím spíš, když jde o veřejné peníze. Proč Kalousek tolik křičí o honu na čarodějnici Parkanovou, když policie nechce nic jiného, než vyšetřit podezření z krádeže několika set milionů? Vždyť kdo nic špatného nedělá, nemá se čeho obávat. Pokud by Parkanová byla zbavena imunity a byla donucena promluvit, co všechno bychom se o špinavých kšeftech na Ministerstvu obrany, o kterých se jen šušká, mohli dozvědět? Proč Kalouskovi v kase nechybí téměř třičtvrtě miliardy a zlodějinu ještě obhajuje? Proč je kamarád Bartáka Topolánek tak vyděšený? A proč se premiér Nečas od tohoto skandálu distancuje? 


Ministr Kalousek říká, že „jde o první případ, kdy chce policie stíhat jednoho člena vlády za rozhodnutí celé vlády. To nám nedává smysl. Jednoho ministra za kolektivní rozhodnutí rozhodně nevydáme. To by se to muselo týkat všech." To je vynikající nápad, umožnit trestní stíhání celé vlády a nejen v případě armádních letadel. Měl by se otevřít i výkup pozemků u Jesenice na D1, že pane Topolánku? Kromě toho má TOP 09 v programu zrušení imunity, takže vydání poslankyně Parkanové trestnímu stíhání by mělo být pro TOP 09 jen formalitou a je plně v souladu s programem TOP 09. Chce snad pan Kalousek říci, že poslanecká imunita se bude uplatňovat selektivně a o jejím uplatnění bude rozhodovat on?


Skrývat zlodějinu za kolektivní politické rozhodnutí  vlády, či pochybení nekompetentní ministryně je sice logické a pochopitelné, ale není příliš chlapské. Ještě nedávno vyzýval Kalousek Ratha, aby byl chlap. A najednou se ukazuje, že ještě nedávno hrdinný chlap s gulama Kalousek je jen zbabělý strašák do zelí s prázdným scvrklým šourkem, který se schovává za sukni bývalé ministryně Parkanové a poslaneckou imunitu. Pokud by se policii podařilo rozplést okolnosti podivných armádních obchodů, mohlo by panu Kalouskovi reálně hrozit, že se ocitne v cele hned vedle Davida Ratha. To je možná příčinou jeho současné nervozity a depresívních stavů.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments