Humus maximus

Srpen 09, 2012


Pokud by chtěl člověk komentovat Prohlášení předsedů ČBK, ERC a FŽO k narovnání vztahů (narovnání vztahů je eufemismus pro církevní prostituce, pardon restituce) a neklesnou přitom na úroveň pánů biskupů, nejlépe by si vystačil se slovy známé písně „jen buřty a pivo a nenávist.“ Místo pokory zpupnost, místo skromnosti hamižnost – takový je obrázek dnešních církví, které nechtějí či neumějí pochopit, že doba jejich největší slávy a moci a s nimi spojených materiálních požitků pominula.


To jen v české pravici našla církev spojence, který tu dobu chce alespoň na okamžik vrátit zpět, bez ohledu na to, co to bude stát. A že cena, kterou za nemravné a nespravedlivé tzv. církevní restituce bude muset národ zaplatit, bude enormní, nejenom v penězích, ale i – a možná především – v nákladech morálních a sociálních.


Pánům biskupům bych vzkázal jediné: Buďte rádi, že jste rádi, nelžete, nemluvte za mě, ani za jiné, a už vůbec ne za všechny, ale jen a pouze za sebe. Nevydírejte, nevyhrožujte, ale pracujte a přesvědčujte, nejlépe vlastním příkladem. Nechte minulost spát, vám také nikdo stále nepředhazuje inkvizici, čarodějnické procesy, násilnou rekatolizaci, conquistu, svěcení zbraní či kupčení s kde čím.


Zatím jste totiž především vy sami, kdo dělá vše pro to, aby nenávist k církvím byla jenom opodstatněná, ale stala se morální povinností všech demokraticky a liberálně smýšlejících občanů, kteří se odmítá vzdát své republiky.


Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments