V Libyi začalo povstání proti džihádistické NTC!

Říjen 17, 2011

http://blog.idnes.cz/blog/14977/217988/clanok_foto_715.jpg

NTC – National Transitional Council – neboli národní přechodná rada, která se dostala k moci v Libyi za účasti USA a NATO, se dostává do úzkých. Začalo povstání ve všech městech Libye. Naše média tuto informaci podávají tak, že skupinka asi padesáti vojáků loajálních Muammaru Kaddáfimu v jedné z městských částí v Tripolisu vytváří nepokoje. Natočí, jen to, co se jim hodí, a zbytek neukážou. Na konci článku i videa, udělejte si o všem názor sami. Drtivá většina států v Evropské Unii a mnoho států po celém světě tuto přechodnou národní radu, která se skládá z islámistických vůdců, žoldáků a agentů z Al-Kájdy, uznala jako legitimní vládu Libye.


Jak je vůbec možné, že statisíce Libyjců proti těmto lidem v různých městech Libye začali vzpouru? Že by se jim Kaddáfi zjevil ve snech a řekl jim, že když nezačnou činit tak je bude strašit do konce života? Nebo je všechny podplatil? Použil jsem tuto ironii, protože se stále najde mnoho lidí, kteří budou žvanit o Kaddáfiho činech, v čemž mají pravdu, protože to není žádný svatý člověk, ale nechápu, proč hážou 2,5 milionu prokaddáfiovců do jednoho pytle. Přál bych těmto chytráčkům, aby do Libye jeli, aby se tam dali na stranu těch, které podporují, a sami si zažili, jak je Libye FREE. Jak je tam klid a mír a jak jsou Libyjci šťastní, že konečně porazili svého vůdce. Je to velká lež.


14.říjen: Západní média přiznávají boje v Tripolisu – v celé Libyi je totální vzpoura.


Informace ve zkratce:

Zprávy CNN informují o těžkých bojích v Tripoli začínající v Abú Sálimu a šířící se do dalších čtvrtí ve městě. * Zelený odpor převzal sklad zbraní NATO, ozval se obrovský výbuch. * Celý kmen WershaFana vstoupil do Tripolisu. Tento velký kmen zatím žádnou akci neprovedl. Na kraji města je Saíf al Islám, jeden ze synů Muammara Kaddáfiho. * Saíf al-Islám povzbuzoval v televizi Al-Mukawama Libyjce, aby se nebáli jít do ulic a ukázat světu pravdu. * Po celém Tripolisu jsou velké protesty, Libyjci z kmene Senussi, kteří předtím ovládli město, se ukrývají a utíkají. Senussi je kmen asi o 1,7 milionu lidech v Libyi, který za asistence NATO dobyl Libyji. Více najdete v mém předchozím článku "Pravda o válce v Libyi aneb NATO a jejich zločiny". * Lidé sestřelili helikoptéru v Bab al-Azízíja * Lidé propouštějí politické vězně zajaté přechodnou národní radou (NTC). * Boje se rozšířily i do oblasti Salehadín. Když lidé slyšeli boje v Abú Sálimu, spousta se připojila.


Celý článek a doplňující videa na otman.blog.idnes.cz


Zaslal: asym

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments