I vy můžete pomoci zachránit „neexistující“ indiánský kmen(5.2.) Díváte se na neexistující indiánský kmen v Amazonii, který nikdy nepřišel do kontaktu s civilizací. Jsou to poslední lidé na zeměkouli, kteří si žijí tisíciletí po svém. A proč se na něj díváte? Protože tito lidé oficiálně neexistují.

Peruánská vláda povolila těžařským společnostem rabovat dřevo až v hloubi amazonského pralesa. Tento kmen znají odborníci na indiánské civilizace už deset let, ale jen z letadla. Vědecký pohled nechá lidi žít po svém, nikoliv ziskuchtivost. Peruánská vláda tvrdí, že v této části pralesa žádné kmeny nejsou, protože nejsou etnograficky zmapované. Jejich jménem nemá kdo mluvit, tak za ně mluví těžební společnosti. Výsledkem bude totéž, co na začátku kolonizace Ameriky. Neznámé kmeny padnou za oběť nakažlivým nemocem, proti nimž nemají přirozenou imunitu, navíc je zabijí kulky žoldnéřů chránících ekonomické zájmy těžebních společností. Ti indiáni, kteří budou mít štěstí, utečou další kousek do pralesa. Ale už není kam jít. Vynucená migrace na brazilské území znamená krvavou válku o přežití, protože tato území jsou už dávno zabraná jinými kmeny. Etnografové se tedy rozhodli přizvat na let televizi BBC, aby mohli promluvit jménem politicky neexistujících kmenů.

Podpisová akce, k níž se můžete připojit, má přesvědčit peruánskou vládu, aby tuto část pralesa nechala na pokoji, protože na ni mají po tisíciletí přirozené právo její původní obyvatelé. Ale jak vidíte, neviditelná ruka trhu je o něco přirozenější a agresivnější, Proto ta petice. Pokud ji podepíšete, uděláte dobro pro ty z lidského rodu, kteří ani neví, že existuje nějaká "vyšší" civilizace. Kvůli nám jim hrozí, že skončí jako my, totiž ve "světové" válce, v níž půjde o celek jejich světa a o jejich holé přežití.

 

Převzato z Umlaufovin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments