Insolvence USA – Darwinova past

V momentě, kdy píši tento článek, zbývá do finančního Armagedonu něco málo přes 3 dny. Přes množství informací o katastrofických následcích pro globální ekonomiku si svět žije, jakoby se nic nedělo.


Individuální Darwinovy ceny asi znáte. Pan Koukolík však přenesl myšlenku ve své přednášce na celé lidstvo a dopracoval se k pojmu Darwinova past (cca 1:18:30 a dál). Je to podle něj situace, kdy elity přes všechny své znalosti a informace o následcích podlehnou své mocenské posedlosti a vymažou lidský druh z povrchu planety. Na rozdíl od individuální ceny, tuto již nebude mít kdo udělit.


Domnívám se, že situace okolo rozpočtu USA vykazuje silnou analogii s Darwinovou pastí. Všichni znají následky nedohody a přesto se ne a ne dohodnout. Republikáni prokazují skutečně mimořádnou stupiditu, když vydírají momentálně vládnoucího prezidenta pohrůžkou, že USA finančně zničí a světový finanční systém rozvrátí. Je to takový globální sebevražedný útok.


Zdá se mi, jakoby nikdo nebral toto riziko vážně. Všude vidím neochvějnou víru, že se nakonec dohodnout musí. Chci věřit také, ale někde v koutku duše se obávám, že finanční Darwinova past sklapne. Když ne teď, tak někdy v blízké budoucnosti. Elity se totiž začínají chovat extrémně stupidně.


Převzato z Nautila

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments