JE Fukušima: Rekordní radiace

V posledních 24 hodinách se v médiích množí zprávy, že se radioaktivita ve Fukušimské jaderné elektrárně nebezpečně zvýšila. Radiace prý podle informací majitele elektrárny, společnosti TEPCO, dosáhla ve ventilačním systému elektrárny hodnoty 10 sievertů za hodinu (smrtelná dávka je 7 sievertů) a po příčinách dosud nejvyšších naměřených hodnot se pátrá. Otázkou, jak v takových podmínkách mohou pracovat lidé na odstraňování následků nehody, se nikdo nezabývá.


O zvýšené radiaci informovaly mj. anglicky psané servery Daily Kos, Business Insider, Nuclear News, Bloomberg, NY Times, z německy psaných Zeit, Focus, Stern, z francouzských Le Monde a Le Figaro. Z českého mainstreamu zatím zveřejnila krátkou zprávu jen TV Nova, z nezávislých webů např. Česká pozice.


V této souvislosti jsou zajímavé i zprávy o kontaminaci vod Tichého oceánu, o až 300 násobném zvýšení radioaktivity v čínských vodách, o požadavku občanů Fukušimy, aby byli evakuováni, o cenzuře negativních zpráv o Fukušimě v japonském tisku, o slibu japonského premiéra, že omezí jadernou energetiku, nebo o ztrátách a propouštění v německých JE v souvislosti s havárií v JE Fukušima.


Český projaderný postoj však nesmí být nikým narušován, Japonsko je daleko a Tichý oceán také. My se přece žádné radiace a kontaminace nebojíme, vyděšeným (nebo spíše lépe informovaným?) Němcům a Rakušanům se vysmějeme a Temelín hrdě dostavíme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments