Jak jsem nedemonstrovala v Českých Budějovicích

Jako odpovědná občanka jsem se rozhodla podpořit svou přítomností protest 17. listopadu 2012 proti rozkrádání státu, likvidaci zdravotnictví, zlodějským exekutorům, dotování prodělečných zahraničních bank z našich kapes a přenášení dluhů na moje vnuky a vnučky. Tato moje robátka za nic nemohou. Jejich rodiče, moje dospělé děti, rozhodně nikam demonstrovat nepůjdou. Mlčí a mají strach. Co kdyby je někdo viděl a prásknul na ně, že byli na demonstraci. Nebudou riskovat, že by mohly přijít o práci. Prý to přeháním a vidím všechno příliš černě. Potěšilo mne ovšem, že stejně uvažuje moje sestra a že se k nám připojila moje 25letá neteř. I když má od svého přítele zakázáno dát na facebook, že se zúčastnila demonstrace, protože on je podnikatel (27 let, prodává ojetá auta) a styděl by se za ni. Lindo, Lindo, a ty si s ním chceš pořídit děti!

U Samsona na náměstí v Českých Budějovicích se však nedemonstrovalo proti všeobecnému úpadku státu, zvyšování nezaměstnanosti nebo zlodějnám všeho druhu krytých a podporovaných Nečasovou vládou. Potkala jsem tam známé z Vyššího Brodu. Poslali mi také petici proti koalici ČSSD a komunistů na krajské radnici. Ne, že bych byla nadšená, ale je to výsledek demokratických voleb, tak ať diskutují se svými spoluobčany, rodiči a prarodiči, proč vlastně ty komunisty volili. Našim mladým bojovníkům ale nevadí, co se děje u nich za humny. Neozvou se, když ve Vyšším Brodě, což je hraniční městečko, chtějí zrušit služebnu policie. Z toho musí být vyšebrodský starosta a starostové příhraničních rakouských obcí na mrtvici.

Jenom od začátku letošního roku bylo zaznamenáno v Horním Rakousku 70 loupežných přepadení bank, benzínových stanic a bankomatů, a to včetně Raiffeisenky v Rainbachu, u které mám účet. Banku v Rainbachu přepadli Češi. Šla jsem tam. Omluvit se osobně za všechny slušné Čechy, jelikož mi bylo nesmírně trapně. Už i v naší odlehlé horské vesničce 40 km od hranic řádili čeští zloději. Tak jsem alespoň pomohla v komunikaci s českou policií. Členové občanského sdružení, kteří zdarma spravují místní vodovodní hospodářství, abychom měli vodu levně, potřebovali nutně nářadí, které se současně stalo předmětem loupeže, protože bylo uloženo ve volných prostorách skladu místního obchodu „Nah und Frisch“, na který se lupiči zaměřili.

Odbočila jsem trochu – ale ono to souvisí. Když to tak půjde dál, budeme mít už brzy jenom privátní věznice a privátní policii, která bude nahánět podobně jako dnešní exekutoři lidi, aby byly plné věznice. Ty dnešní jsou stejně přeplněné a panují v nich otřesné podmínky. Například ženy trpí nedostatkem základních hygienických prostředků, zejména v době menstruace. Zatím ještě věznice privatizovány nebyly, ale kdo ví? Dobrý podnikatelský záměr: čím víc vězňů, tím větší profit a počítá se to i jako přínos HDP. Soukromé věznice budou chtít od státu co nejvíc peněz na svůj byznys. A ten se klidně kvůli tomu i zadluží. Amerika – náš vzor!

Snažím se, snažím, ale asi je marné vysvětlovat mladým, co znamená privatizace státu. „Přemluv bábu, přemluv dědka“ prostě zabralo. Ten, kdo kritizuje, co se děje dnes u nás, je hned ocejchován jako bolševik, případně jako nacistický fanatik. Tak označil senátor ODS Kubera docentku Švihlíkovou. S chutí bych na něj poslala rakouskou ministryni financí nebo vnitra. Ono by ho možná to jeho machrování přešlo. Českým ženám není radno předvádět své znalosti, protože se cení „sedávej panenko v koutě, možná si tě najdou“, a když budeš poslušná a mlčet, tak se na tebe třeba taky nějaké místečko dostane. Pokračování příběhu nemusíš umět nic, důležité že máš rudou (dnes modrou) knížku, pokračuje…

Naši jihočeští studenti jsou přesvědčeni, že pravda je jenom jedna. Místo pionýrských červených šátků, které jsme museli nosit my, by si měli uvázat modré. „Kdo nejde s námi, jde proti nám“. Už jsme to zažili.

Demonstrace u Samsona nebyla namířená proti zlodějnám, mafiím, které z peněz EU staví v jižních Čechách golfová hřiště pod heslem "Golfem proti drogám". Nebyla namířená ani proti tomu, že apoštolská církev, vzniklá v roce 1989, má dostat darem 1 miliardu od státu za křivdy způsobené komunismem. Tu miliardu, kterou by školy tak strašně potřebovaly, aby si učitelé nemuseli do školy nosit vlastní pracovní pomůcky. Demonstrovalo se proti jedné komunistické radní. Jakoby jedna ženská mohla otočit kolečko dějin nazpátek.

Takže vážení a milí mladí studenti, kteří dnes demonstrujete: Ač mám proti komunistům své výhrady a neodpustím jim, že se neomluvili za zločiny a přehmaty v minulosti, že nevyhodnotili dialekticky a v duchu historického materialismu své poslání v rychle se měnící společnosti 21. století, budete se muset naučit respektovat názory jiných.

Jinak radím, nakupte si do zásoby hnědé košile, abyste byli připraveni, až přijde ten pravý vůdce, který vás povede k zářným zítřkům.

A nakonec: vlak do Prahy jsem ještě stihla.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments