Jak na srdeční nevolnost?

Přirozeně, člověk by měl být dbalý svého zdravotního stavu a rad (svého) lékaře. Tedy, vyvarovat se činností, které s ohledem na své zdraví a věk provozovat nemá. Nicméně, může se stát, a to kdykoli, že člověk odběhne od auta (kde si třeba nechal peněženku), v peněžence má přitom tabletu-dvě svého léku, a je v situaci, kdy ho začne bolet levá ruka a začne mít příznaky, o nichž si myslí, že by mohly souviset s kardiální insuficiencí, tedy s nastupujícím (rozvíjejícím) se infarktem. Nebo tlukot srdce, tachykardii, nepravidelný rytmus kardiální ap.


Ruští vědci doporučují v těchto případech se zhluboka nadechnout (a soustředit se na hluboký nádech) a při výdechu zakašlat (jako když kuřák vykašlává z průdušek a průdušinek hlen), a tuto činnost mnohonásobně opakovat (přerušit snad jen při přivolávání záchranky). Pohyb v okolí bránice a plic působí jako nenásilná masáž srdečního svalu (kterou ostatně provádíte vždy, když se smějete). Cyklické vykašlávání- hluboký nádech a při výdechu zakašlání, by měl zvládnout každý ve frekvenci  jednou za 2-3 sekundy, tedy  cca 20.krát za minutu. Je možné, že ona minuta této činnosti vám zachrání život, a záchranka, pokud pro vás přeci přijede, vás už  jen odveze na pozorování.


Abychom se drželi předmětu blogu: mrákoty i z politiky na vás přijít mohou spíše než ten smích a systém kašlání alespoň ničemu, ani vám, neublíží. Prostě jen ozřejmí, že na to "kašlete".


Zdroj : http://msk.kp.ru/daily/26100.5/2998159/

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments