Jak se fízlují občané v 21. století

 

Agent odpovědný za "monitorování" aktivit příslušného subjektu vyplní tabulky a počítač následně vyplivne celou síť vztahů a vazeb na další občany.

Deník NYT zveřejnil ve svém vydání z 28. září(external link) systém fízlování amerických občanů založený na monitorování jejich aktivit na sociálních sítích, webech a dalších komunitních projektech. Toto zneužití moci bylo možné poté, co prezident Obama rozšířil pravomoci NSA vydáním ještě volnějšího zákona v roce 2010. Šlo o tzv. Patriot Act, viz naše starší články.


Všechny materiály pocházejí z archivu E. Snowdena. Agent odpovědný za "monitorování" aktivit příslušného subjektu vyplní tabulky a počítač následně vyplivne celou síť vztahů a vazeb na další občany. Na školení NSA ukazovali pilným fízlům následující schéma:Informace o občanech jsou získávány z nejrůznějších zdrojů, ale velká část pochází z odposlechů všeho druhu, zejména mailů a telefonů. Neústavnost celého postupu je zřejmá, ale administrace brání legálnost sledovaček zuby nehty. Hlavním argumentem je výmluva, že plošné fízlování občanů a zahraničních organizací, včetně vlád, velvyslanectví a dalších mezinárodních institucí, je údajně nezbytně nutné pro bezpečnost USA.


Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments