Jak se krade ze státního lesa

Březen 22, 2013


Letmý pohled do fungování firmy Státní lesy ČR ukazuje, proč to u nás vypadá tak, jak to doopravdy vypadá. A proč to nemůže dopadnout jinak než v Řecku.


Státním podnikem České lesy v tichosti protekly miliardy soukromým firmám a politickým stranám. NKÚ podnik kontroloval od listopadu 2010 do července 2011. Některé zjištěné nedostatky byly údajně tak závažné, že ani NKÚ nevyloučil trestní oznámení, viz vyjádření kontrolora Jiřího Kalivody. Připomeňme v této kauze tichou činnost NKÚ, které se škvírou dostalo pod krunýř této vytunelované firmy.


Zjištěné nedostatky jsou některé tak závažné, že je analyzujeme a zvažujeme trestněprávní odpovědnost a v případě, že shledáme a budeme mít podezření, podáme trestní oznámení. Zdroj(external link)Lesy ČR závěry kontroly NKÚ odmítly a na Kalivodu kvůli jeho výrokům podaly trestní oznámení. Kontrolor prý mohl spáchat trestné činy pomluvy a zneužití pravomoci veřejného činitele. Nejlepší obrana je útok a pak následné zastrašení státního úředníka, viz náš článek o zpolitizované státní správě(external link).


Jenže v tomto případě už byla do dění zatažena policie a celý případ se dostal na půdu Senátu. Viz Senátní tisk č. 307(external link) ze dne 26. 4. 2012. Na této schůzi se probrala všechna fakta a padla obvinění, přičemž následovala dvě trestní oznámení. Ta podala jednak Kateřina Klasnová (VV) a jednak Petr Šilar (KDU-ČSL). Díky věcným faktům uvedeným v oznámení víme více o celém pozadí tunelu…


Celý článek na e-republika.cz


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments