Jsou Anonymous za hackerským útokem na Stratfor?

Prosinec 25, 2011

http://www.stratfor.com/images/main.jpg

 

Servery firmy Strategic Forecasting, která se zabývá globální zpravodajskou činností, byly napadeny hackery, údajně skupinou Anonymous. Někteří její členové potvrdili odpovědnost za tento útok, zatímco tiskové prohlášení skupiny to popírá.

Interní data Stratforu o objemu více než 200 GB byla údajně stažena z jejich serverů ještě předtím, než byla vypnuta síť. Webový server byl mimo provoz asi 40 minut, během nichž tato společnost poslala oznámení o prolomení bezpečnostních opatření svým klientům. „Máme důvod se domnívat, že jména firemních uživatelů našich služeb byla odeslána na jiné webové stránky," píše se v prohlášení Stratforu. „Pečlivě vyšetřujeme rozsah, v němž byly získány informace o našich uživatelích.“

Zatímco někteří z údajných členů Anonymous tvrdí, že během tohoto průniku získali databázi obsahující soukromou korespondenci a údaje o kreditních kartách, tisková zpráva této skupiny říká, že hackerský útok nebyl jejich práce. "Stratfor je zpravodajská agentura pracující s otevřenými zdroji, vydává denní zprávy a shromažďuje data volně přístupná na internetu. Hackeři, kteří o sobě tvrdí, že jsou Anonymous, inzultovali tuto pravdu pro své odlišné skryté zájmy a vzali si některé z našich členů jako návnadu,“ píše se v tiskovém prohlášení Anonymous, v němž se také tvrdí, že oni neútočí na mediální zdroje. „Práce Stratforu  jako mediálního zdroje je chráněna principem svobody tisku, kterého si Anonymous velmi cení,“ tvrdí se v tiskovém prohlášení.

Jeden z údajných hackerů napsal na Twitteru, že cílem operace bylo využití finančních údajů ke krádeži peněz a jejich rozdání jako vánočních dárků. „Údaje o více než 90 000 kreditních kartách právnických kanceláří, novinářů, zpravodajců a expertů na zabezpečení sítí unikly a byly použity k odeslání milionů dolarů v darech,“ píše se v tomto tweetu.

Mezi strategické klienty společnosti Strategic Forecasting patří řada velkých společností a vládních agentur. Tato firma poskytuje strategické zpravodajské informace o globálních obchodních hospodářských, bezpečnostních a geopolitických záležitostech. Anonymous zveřejnili odkaz, který údajně obsahuje kompletní seznam klientů Stratforu. Na seznamu je uvedeno např. Letectvo Spojených států, Goldman Sachs, nebo finanční makléř MF Global.

Stránky Stratforu byly v neděli (i v okamžiku zveřejnění tohoto článku – pozn. překl.) mimo provoz, na stránkách bylo oznámení pro návštěvníky, že "v současné době probíhá údržba."


Převzato z RT.com


Prohlášení Stratforu


Překlad: Stan

 

Aktualizace: Podle všech dostupných informací se zdá, že za útokem bude spíše skupina LulzSec

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments