K + M + B 2013

Také vám chodí maily s průvodními omluvnými dopisy a s odkazy a přílohami, ve kterých vám nešťastní a ctnostní známí, pro které jste již dávno neexistovali, vysvětlují, proč volí právě jednoho z kandidátů?

Není vám divné, že se obvykle jedná o jistou osobu, zatímco informace o druhé jsou bez průvodních litanií, které vás nemají za hlupáka, a které vám nevysvětlují, jak se máte správně dívat na losování? Nejsou to hodní braši, když vám vysvětlují, že je to pořad s hvězdičkou?

Také jste si již všimli, že přestala legrace, a že jsme svědky odporného a úděsného záhrobního rituálu? Svedení lidé se před dvěma desítkami let naivně domnívali, že se zbavili hnusné můry, ale ona právě naopak pořádně rozprostřela svá křídla. Potměšilé divadlo konečně ukázalo svoji pravou, syrovou a smutnou tvář. Paranoikové jsou zděšeni hrůzou výjevu.

Za trochu slizkého hnisu musí ti, kterých jste si doposud ještě vážili, veřejně koktat v cizích službách. Hloupé Nány se musí zalykat svým obdivem. A všemožní přítelíčkové, kteří měli za bývalého režimu všelijaké výhody a estébácké techtle mechtle, nyní musí pilně smolit svá mailová slohová cvičení. Také je neodsuzujete, ale litujete? Všimli jste si, že za naivním vánočním jásáním se skrývá velikonoční tragédie?

Dekódujeme-li danou záhrobní seanci na jednoduché psychologické principy, dostaneme novozákonní tříkrálovou trojčlenku K + M + B (Kašpar + Melichar + Baltazar). Dodejme, že B (Baltazar) nyní zastupuje sváděný a zneužívaný plebejský dav (B jako „blbý“).

Skutečně ovšem vládne Satanův pohůnek Herodes (H). Správná rovnice tedy vypadá takto: K + M +B = H (Tří se perou a čtvrtý vzadu se směje). Není ta obscénní reality show vedena ideou, kdo z těch tří to nevydrží a zhebne? Satan vstoupil do Iškariotských.

Anticharta je opět v akci. Straníci vyjadřují své rozhodné postoje. Ambiciózní svazáci vyhlašují svá kréda. Zatímco se metají losy o Ježíšovo roucho, lotři po levici a po pravici zakrývají odporné hanobení a ukřižování Krista. A tak se můžeme s Herodem zase radovat, že jsme za pár drobných opět zradili a do kanálu řádně zašlapali lidskou (božskou) důstojnost.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments