K lidu blíž, s LIDEM výš, až ke korytům

Karolína P. už má jméno pro svoji platformu flexibilních a státotvorných poslanců: LIDEM. Prý to má značit Liberální demokraté, ale stejně dobře to může znamenat Lidová demagogie nebo Libová demence; ostatně asi nebudu sám, komu tato „zkratka“ (proč musí být dneska všechno akronym, proč nestačí staré dobré KSČ, ODS, ČKD nebo OPBH?) připomene posměšné označení lidodemo, vyjadřující decentní distanc od tábora míru a socialismu.

Ze všeho nejvíce mi to ale připomíná 7. pád slova lid, čili s kým, s čím? S LIDEM. Ale co s ním? S lidem půjdem, s lidem zhynem? K lidu blíž a s lidem výš, nejlépe až ke korytům? Vyjebeme s kým, s čím? S lidem! I když stejně dobře to může být 3. pád od slova lidé, neboli komu, čemu? LIDEM. Komu vezmeme? Lidem! Komu naložíme? Lidem! Lidem s klidem, hlavně, když ne sobě. Lidem brát, a nám dát.


Nazvat stranu (pokud to vůbec kdy bude strana, zdá se totiž, že některé platformy mají ze stranictví jakožto jediného legitimního politického aktéra výjimku) LIDEM působí dosti bezradně a ukoptěné. Nelze ovšem vyloučit, že Karolína P. & her boys si jako obvykle na nějaké lidi vůbec nevzpomněli.


Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments