Kauza DSK: Uprchla oběť do Afriky?

http://www.seneweb.com/dynamic/modules/news/images/gen/l/9529be6d7bc808c5553974420c6d9084.jpgNafissatou Diallo, 32letá obyvatelka Bronxu, která se  prý v půli měsíce stala obětí choutek předsedy MMF Dominique Strauss-Kahna, a to v luxusním manhattanském hotelu Sofitel, přicestovala v den propuštění DSK z vazby do domovského Senegalu. Od 20. května pobývá tato příslušnice fulbského kmene v Ziguinchoru, v jihosenegalské oblasti Kasamanka. V Ziguinchoru bydlí její matka, Aissato Diallo, vdova po Thierno Ibrahimovi Diallo, zemědělci z vesnice  Thiakoullé, na senegalsko-guinejských hranicích. Vesnice čítá padesát duší, obyvatelé se živí zemědělstvím a nejsou spojeni splavnou nebo jinou cestou (silnice) s okolím. Oblast je i přes tropickou flóru průchozí díky blízkým vodopádům Dinndéfelou na senegalské straně pralesní hranice. 

Není známo, proč FBI a NYPD umožnila cestu  do Afriky údajné oběti trestného činu, která necelý den před odletem do Dakaru, tedy ve čtvrtek 19. května svědčila u manhattanského soudu proti DSK (za jeho nepřítomnosti). Diallo byla ve čtvrtek zakrytá od hlavy po prsa do bílého plátna, připomínající prostěradlo, hozené přes hlavu. Dva dny poté tato žena odhazuje anonymitu, letí do Senegalu a setkává se s matkou.

Ta ostatně – už bez své dcery – přijala také senegalské novináře, kterým vylíčila život Nafissatou. Na rozdíl od spekulujících policistů uvedla, že její dcera, vzorná muslimka, které se dostalo v Thiakoullé koránské výchovy (v osadě není škola, pouze modlitebna), má ve Spojených státech dvě děti, syna a dceru. Manžel (pravděpodobně z osady Borodji) již zemřel, a tak se její dívka (o mladé dívce ve věku 32let neustále píše americký tisk) znovu provdala za Gambijce, který jí umožnil pracovat každý večer ve své restauraci (hospodě) v Bronxu. Jde o stravovnu jistého Jobi Baroleho, kde Nafi D. nastupuje několik dní v týdnu po 17:30, kdy končí (zřejmě velmi náročnou) práci pokojské v Sofitelu.

Kdybychom věřili i tomuto vyprávění staré paní, které dnes přinesl seneweb a jiné  africké zpravodajské servery, museli bychom užasnout, kde vzala žena, jejímiž jedinými podstatnými znalostmi jsou recitace několika súr koránu a drcení maniokové mouky tisíciletí osvědčeným způsobem, schopnosti kvalifikované pokojské pro vybranou klientelu. A to doslova ze dne na den. V tom případě-klobouk dolů…

Nicméně, celý příběh o návštěvě maminky v Africe je poněkud podivný právě nyní, necelé dva týdny před projednáváním trestní věci proti DSK v New Yorku, v níž hraje naše "oběť" hlavní úlohu. Americká policie si musí uvědomovat, že na stopě Diallo v Senegalu jsou nejen novináři a agenti obviněného, ale především všichni, kteří se na ní mohou v nuzných podmínkách tak či onak přiživit. Především finančně. Ale možná policie naopak počítá s tím, že se Diallo, které to nepřejeme, "vytratí a zmizí". Pak by pravděpodobně obžaloba vycházela z její výpovědi v přípravném řízení, a ta by byla zřejmě nezpochybnitelná. Tak či onak, s Diallo nebo bez ní, DSK čekají perné a truchlivé chvíle. A to dříve nebo později…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments