Kde udělal soudruh Smetana chybu?

http://media.daz.ni.cz/photos/2012/02/15/112-28206-roman-smetana_1.jpg


Možná někdy v budoucnu, po nějakém dalším převratu, se budou děti o Romanu Smetanovi učit jako o vězni svědomí, zatím je to ovšem z pohledu české justice jen chuligán podvracející demokratické zřízení a pohrdající cizím majetkem (čti: přimaloval politikům na plakátech tykadla).

Pan Smetana totiž udělal několik zásadních chyb, které ho nyní budou stát s největší pravděpodobností svobodu, a nebylo jich zrovna málo:


Nežmoulal poslušně v předklonu čepici před manželkou pana Langera, politika, který proslul tím, že se jako první v zemi stal tak oblíbeným, že ho voliči jeho vlastní strany vykroužkovali (a že ti mají nějakou hroší kůži).


Nerozlišoval plakáty demokratické a nedemokratické a čmáral po všech. Kdyby si uvědoměle vybral jen plakáty KSČM, měl by klid. I ta ČSSD by mu určitě prošla.


Nic nevytuneloval a nikoho nepodvedl, takže nepatří do party a hoši, kteří spolu mluví, nemluví s ním ani o něm slovo za něj neztratí.


Nic nezpronevěřil ani se neúčastnil korupce, takže nemůže spoléhat na prezidentskou milost.


Nespekuluje s LTO, nepodniká v hazardu a nevlastní firmu se sídlem na Kajmanských ostrovech, takže se nemůže dovolávat svobody podnikání a vyhrožovat arbitráží.


Nepoužil výbušninu jako Hučín, ani nikoho nepodřezal a nic nepodpálil, jako Mašín.


Nedával ve škole pozor, takže nevěděl, že co je dovoleno Iovovi, není dovoleno volovi, a v dějepise zřejmě nedošel dál než k Francouzské revoluci, takže skončil u toho, že všichni lidé jsou si rovni, ale už se nedozvěděl, že někteří jsou si rovnější.


Zkrátka a dobře, pan Smetana lidsky naprosto selhal. Sám nic nedokázal, známosti si neudělal, peníze na právníky a na úplatky si svojí pílí nevydělal, nemá politikům a jejich kmotrům co nabídnout, a místo toho, aby jim byl vděčný za všechno to dobré, co pro něj dělají, tak přimalovává tykadla?


Tak teď bude platit. Spravedlnost je totiž možná slepá, ale není blbá a ví, kdo ji dovede ocenit.


Převzato z blogu Tribun

 

Foto: zdroj

 

Stanův komentář: Já se přihlásil do tohohle spolkuviz Zřízení Výboru na obranu Romana Smetany

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments