Kde udělali soudruzi z KSČ chybu?

Listopad 17, 2012


U příležitosti dnešního svátku všech lichvářů a tunelářů, podvodníků a korupčníků, deprivantů a sociálních sadistů si opět kladu otázku, která mě trápí už dlouho: Kde udělali soudruzi z KSČ v roce 1989 chybu? Jak to dokázali, že se jim národ postavil a jejich další vládu tak rozhodně odmítl? Protože když dnes vidím, co všechno si nechají lidé líbit, co všechno snesou, s čím vším se smíří a co všechno panstvu odpustí, tak je mi stále větší záhadou, jak mohl pohár jejich trpělivost přetéct.


Co tak hrozného jim komunisté v pozdních 80. letech dělali, že už to nešlo vydržet? I kdyby tomu bylo tak, že změnu režimu chtěli sami komunisté, faktem zůstává, že ti lidé v těch ulicích tehdy byli. A kde jsou dnes? Je za tím něco na způsob Stockholmského syndromu, nebo jsou lidé se současným stavem společnosti spokojení? To samozřejmě možné je, ale v tom případě nedává smysl, že v roce 1989 nebyli. Či je snad za současnou pasivitou veřejnosti ztráta důvěry v politické řešení? Tím spíše by měli být lidé v ulicích a žádat od politiků zpět moc, kterou jim propůjčili.


Nakonec to bude nejspíš strach, ta rakovina morálky, co drží lidi v klidu. Bojí se svých pánů, bojí se dluhů, bojí se exekutorů, bojí se nezaměstnanosti, ale především se bojí toho, aby znova neudělali chybu, aby znova nepřišli ještě horší, než byli ti, které vyhnali. Lidé jsou unavení, zlomení, osamělí a zahnaní do kouta. Jdou si po krku navzájem, rvou se o drobky z panských stolů a nevidí, že to je někdo rozděluje, aby nad nimi mohl panovat a těžit z nich svůj zisk.


On ten starý režim v roce 1989 vlastně žádnou zásadní chybu neudělal, to jen ten nový je cílevědomější, důslednější a efektivnější.


Převzato z blogu Tribun


Stanův komentář: Soudruzi dávali opičkám málo banánů … a propadli v propagandě.


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments