Kdo jsou přátelé lidu a jak bojují proti sociálním demokratům


Moderní západní levice dávno odbourává takové pozůstatky rudého teroru, jako je zákoník práce, veřejná zdravotní péče nebo bezplatné školství. Cítíte při těch slovech svědění? Dávejte pozor, možná vás právě omotává ostnatý drát.


Moderního levicového politika nemůžete oslnit luxusem, protože v něm vyrostl. Zato jeho východní protipól v přepychu stráví nanejvýš prodloužený víkend o líbánkách, a i na to si musí od západních přátel půjčit. Ani tu blonďatou nevěstu nedostane bez hypotéky. Západní levicový politik vyhraje soud nad novináři, kteří si dovolí napsat o jeho vlasech, že jsou obarvené. U jeho postkomunistického obdivovatele si toho nikdo nevšimne.


Moderní západní levice není populistická, neprosazuje referenda k složitým otázkám, kterým volič nemůže rozumět: americká vojenská základna, vstup do vojenského paktu, bombardování bývalých přátel nebo dokonce výše daní. Vždyť volič někdy ani správně neporozumí, proč volit moderní levici. Ve stále ještě nedokonalé demokracii – která je nejlepším z nejhorších vesmírů, ačkoli se přes nepřetržité sebezdokonalování ideálu dokonalosti spíše vzdaluje – je takový volič vystaven rizikovému vlivu nesystémových svůdců, extrémistů a demagogů, kteří vůči nedokonalostem demokracie necítí žádnou odpovědnost. A kde nepomůžou přátelé, nastupuje hygiena, chirurgie a možná i mezinárodní společenství.


 

Celý článek najdete na A2larm.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments