Konečně řešeni ostravskeho smradlaveho ovzduši


Muj mily deničku. Tady je vidět, jak su ti naši uřednici neschopni a naopak jak naši bratři z Bruselu dokazali jednoduchym opatřenim zlikvidovat problem zasviněneho ostravskeho luftu. Přijate řešeni je plně v suladu se zavěrečnym Kojotskym protokolem o sklenikovych plynach a bylo jednoznačně odsuhlasene všema zeměma evropske pětadvacitky. Enem ostravsky zastupca seděl jak přidušeny, ale to se dalo čekat.

Navržene řešeni uvolni přeplněne sklady CO, ale hlavně se tym zlikviduje problem chrchlajicich děcek v Ostravě a bronchityckych alergiku ve Vratimově, Paskově a Radvanicach.

Každy občan Ostravy (netyka se mimoostravskych zon, bo smog se vyskytuje enem v zonach 1-4) mohl navštivit ostravsku radnicu, kaj mu změřili frňak a nasledně nafasoval plynovu masku. Nad radnicu je patrny oblak pevnych poletavych častic.


…smutna holčička plače a smutně hledi na pletenu čapku. Dukladnu analyzu bylo zjištěne, že pletena čapka jako filtr je nepoužitelna dle Eurozakona 22.06./1941, odstavec bdk, včetně naslednych uprav a provaděcich vyhlašek.


…a tady už je vše v pořadku. Děvucha je vesela, bo fasla masku a už vali s kamošama uživat si kupani v lagunach na Fifejdach.


…šťastne děcka nasavaju ostravsky sajrajt. Uboha holčička bez masky vzadu si stěžuje na prudku migrenu, kera ještě u tak mladych děvuch nebyva obvykla. Nevadi. Co se v mladi nauči, po svatbě rada využije…


…nove masky su "Children friendly", děcka se možu furt bez problemu dlubat v nose.


Až bude přidělovani masek zdarma ke koncu dubna ukončene, statisice Ostravaku v zonach 1-4 bude filtrovat ostravsko-polsky sajrajt ze vzduchu a matičce zemi se konečně ulehči. Zanešene filtry budu Ostravaci vyklepavat každe ponděli, utery a středu od 10-15hodiny na pozemcich přidělenych městem, čimž v Ostravě vyrostu nove kopečky, kaj se po rekultyvaci budu Ostravaci moct saňkovat.

Cela akce je zdarma, bo zdravi občanu je nejpřednějši a sudruzi z Unyje nam podali pomocnu ruku. Manypulačni poplatek 4 Eura za každe vyklepani filtru je nepatrnym přispěvkem a bude rozdělen rovnym dilem mezi neziskovu agenturu zřizenu ke zprocesovani cele zaležitosti a uředniky, keři nahodu ziskali pozemky určene ke klepani filtru nedluho před bruselskym rozhodnutim.

Čistemu luftu zdar!PS: Cela zprava tady, ale taka srandovni už neni, bo 300 děcek bude vyvezenych diky aktyvitě ostravske cestovky na par dnu pryč, aby se nadychalo čisteho luftu. Ale co dal, sudruzi uřednici?

 

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments